logo

Čechtín - 30.6.2007

V sobotu 30.6.2007 jsme vyrazili na soutěž do Čechtína. Tento víkend byla extraligová přestávka, takže si všechna extraligová družstva z okolí přijela "zatrénovat" právě sem.

V Čechtíně jsem byl závodit naposledy v roce 1999 (tehdy se zde běhal jeden ze závodů Extraligy), přesto mi zdejší prostředí připadalo známé a příjemné. Asfaltový náběh, pečlivě upravený pažit, časomíra z Petrovic dávali již dopředu tušit kvalitní závod.

Jako první se na start postavili domácí borci z Čechtína, se změnou na pravém proudu (běžel Lukáš Němec z Petrovic). Je vidět, že mají domácí dráhu naběhanou dokonale - časomíru zastavili na čase 17,00 (PP 16,92). Poté následovala na startu družstva převážně z Třebíčské ligy. Za těch pár let, co jezdím na závody je každý rok vidět jak se kvalita požárních útoků rok od roku zvedá. Přesto byla dnes družstva z třebíčska až na druhé koleji. Snad jedině příjemně překvapilo družstvo mužů z Budíkovic, s časem 17,42 (LP 17,37), který jim zajistil celkové čtvrté místo.

Jako jedenáctí se na start postavili Petrovice. Oproti závodům Extraligy byla v jejich týmu vidět patrná změna na postech. Koše se chytl kluk z Petrovic B, ale hlavně na levém proudu se letos poprvé ukázal Lukáš Hons. Je vidět, že mu manželství a potomek prospívá :). Chybička na béčkách - čekání s vodou, drobný prostřik a čas 17,85 (PP 17,09) znamenal páté místo a těsný postup do finále o živé sele.

Patnácté startovní číslo tentokrát "sebrali" Plumlovu kluci z Urbanova. Čas 17,11 (PP 16,92) byl opravdu kvalitní a je vidět, že letošní nováček na levém proudu Urbanova, Lukáš Leupold již může směle konkurovat Zdenymu napravo.

Šestnácté startovní číslo měl Plumlov. S Plumlovem tentokrát nepřijel narážeč Plumlovský medvěd Fanda a proto zaskakoval Paja z Nevcehle. Útok parádně rozběhlý, vpravo Radim sraženo 16,77. Bohužel Myšmen vlevo za 18,05 - celkové šesté místo a brána do finále uzavřena.

Dvacáté startovní číslo jsme měli my. Taktika zněla jasně: na zdejší rychlé dráze vyzkoušíme jít zadek natvrdo a uvidíme jak to dopadne. To by bylo aby rekordní čas Petrovic (16,42 z Rychlova 2002) letos nepadl :))) Bohužel naši "zadáci" letos zřejmě zlenivěli a voda pod 8 vteřin se jim v Čechtíně nepodařilo. Přesto se nám s časem 16,84 (PP 16,72) podařilo zvítězit.

Jako první se do finále o živé sele postavili borci z Petrovic. Kvalitní útok, krásné sražení a čas 16,97 (LP 16,91) vykouzlil klukům ve tvářích úsměv. Další družstva ve finále spíše kazila (hlavně prostřiky). Až jsme se na start jako poslední postavili my. Taktika zněla jasně: jít opět natvrdo. Voda z mašiny vloni chodívávala přeci jenom lépe, ale mašina nám to dohnala a s časem 16,92 (PP 16,73) se nám podařilo Petrovice o 5 setinek porazit a vyhrát poukázku na sele.

Po skončení soutěže následoval veselý nástup, vyhlášení výsledků, přebrání velkého množství cen. Poté následovala volná zábava až do pozdních nočních hodin. K vidění byl vložený závod dvojic, tzv. Atlet Cup. Více je k vidění snad ve fotogalerii. Následovalo noční koupání v přilehlém bazénu, poté sešívání obočí jednoho účastníka v nemocnici a odjezd domů. Ze zákulisních informací se ke mě doneslo, že kluci z Urbanova, kteří v Čechtíně spali do rána se ukázali v nejelpším světle slova smyslu :))

Výsledky z Firesportu

Foto ze stránek Čechtína

Diskuze k soutěži z Firesportu