logo

První dva víkendy Extraligy 2007

    Nikdo se k napsání nějakých podrobností z prvních závodů neměl, tak to musím zkusit já :)

    První závody Extraligy v nové sezoně 2007 byli na tradičních místech. V sobotu 2.6.2007 v Brněnci (okres Svitavy) a v neděli 3.6.2007 v Letohradu - Kunčicích. Celý víkend skoro bez přestání propršelo, ale na výkonech (hlavně od jiných družstev) to nebylo znát.
    Naše poslední závody (před týdnem v Nevcehli - časy 16,47 a 16,85) nás nabudili na vítěznou vlnu a doufali jsme, že se na ní chvilku povezeme. Bohužel hned na startu nažhavený Jurič podklouzl a následný doběh k terčům a sražení nebylo podle našich představ. Výsledný čas 17,80 (LP 16,86) znamenal deváté místo. Vyhráli Úherce, které do útoky vlétli po hlavě a jejich čas 16,73 (PP 16,63) znamená, že z loňského roku toho moc nezapoměli. Druhé místo překvapivě Bolatice (17,35). Třetí Šarovy (17,63).
    V ženské kategorii jsou karty víceméně rozdány. O vítězství se utkají Kunovice (vítězství s časem 18,15). Druhé místo Lhotky (18,68). Naše děvčata z Nevcehle (třetí místo 18,92). Šesté místo Loukov (19,72). Vypadá to, že více ženských družstev Extraligu 2007 jezdit nehodlá. Škoda...


    Následoval přejezd do Letohradu. Co říci k sobotní noci a celé neděli? Déšť, déšť, déšť.
    V neděli se nám vůbec nedařilo. Byl jsem pomalejší na základně, béčkař Beny, s rozdělovačem Mlčochem mě "podrželi". Výsledkem bylo nedotažení a nesražení levého proudu. Jurič v pravo sraženo 17,05. Co je to ale platné ...
    Z vítězství se na rozmáčené trati radovali sousedé z Urbanova (17,51). Druhý Radíkov (17,54). Třetí domácí Letohrad (17,58). Kladně pro nás bych hodnotil fakt, že Úherce měli díky chybě na koši neplatný pokus. Alespoň nám příliš bodově neutekli.
    V ženské kategorii slavili vítězstív opět Kuny (17,96). Naše holky druhé (18,42). Třetí Lhotky (19,05).

    Po prvním zpackaném víkendu jsme se trčili na čtrnáctém místě. No alespoň, že děvčata drží s Kunovicemi krok :)

    Další závody byli minulý víkend v Břevenci (okres Olomouc), kde se nám vloni podařilo zvítězit a ve slunných Bašnicích (okres Jíčín). Do Břevence nemohl jet Jurič, protože mu v práci zrušili dovolenou. Vzali jsme si náhradu z nevcehelských (momentálně z pavlovských) dorosteneckých řad a Vláďa Krejčí (mimochodem Mistr ČR na 60m překážek z roku 2005 ) se v budoucnu určitě neztratí.
    Útok pěkně rozběhlý, bohužel prostřik na pravém proudu (18,13) znamenal jako před týdnem deváté místo. Začíná už nám pomali ujíždět vlak s konečnou stanicí "Vítěz Extraligy ČR v PÚ 2007"
    Vítězství bral stabilním výkonem Radíkov (17,33). Druhé místo Bolatice (17,58). Díky tomu, že Úherce díky Pašolově prostřiku na levém proudu brali až třinácté místo, tak Radíkov s Bolaticemi byli v čele Extraligy již s poměrně komfortním náskokem. Třetí místo na soutěži získala překvapivě Litava (17,73).
    V ženské kategorii se podařilo našim děvčatům zvítězit, s časem 17,90. Druhý Loukov (18,34). Kunovice třetí 18,55.

    Následoval přejezd na nedělní soutěž do 200 km vzdálených Bašnic na Jičínsku. Cesta byla opravdu dlouhá. V Bašnicích nás čekal nádherný areál s kraťoučkým trávníkem. Tak jsme si řekli: "teď nebo nikdy". Nastoupili jsme do ujíždějícího vlaku a s časem 16,60 (PP 16,58) se nám podařilo přesvědčivě zvítězit. Druhé místo Plumlov (17,50) - myšák se konečně trefil :). Třetí místo brala stejně jako v sobotu Litava, tentokrát za čas 17,54.
    V ženské kategorii nebylo co řešit a naše děvčata nechtěla zůstat pozadu a krásným útokem, s časem 17,06 (Efka vpravo 16,46) zvítězili. Druhé místo, pro mě neznámé Benešov u Semil (17,85). Kunovice třetí 18,06.

    Co napsat na závěr? Začnu ženskou kategorií. Je opravdu škoda, že se nenajde více ženských družstev, které by byly ochotné Extraligu jezdit... Snad se nebudou ostatní ženské týmy zlobit, ale v této kategorii je podle mne prakticky rozhodnuto, že si to o celkové vítězství rozdají stejně jako vloni Kunovice a Nevcehle. O třetí místo Lhotky a Loukov.

    V mužské kategorii to bude přeci jenom vyrovnanější. Před sezonou jsme si říkali, že se letos budeme přetahovat s Úherci. Ona to je po dvou víkendech pravda, ale představovali jsme si tahanici o úplně jiná místa :)). Extraligu začala velice dobře družstva Radíkova a Bolatic. Překvapením jsou, pro mne neznámý, Lestkov a hlavně Lavičky. Zklamáním jsou zatím naše výkony. Výkony Plumlova (myšák místo Tašunky) jsou taky někde jinde, než by mohly být. Petrovice s novým proudařem toho zatím také moc neukázali. Úherce mají stabilitu u šesti lidí, bohužel Pašol na levém proudu se letos teprve hledá.

    Tento víkend nás čekají další závody v Opatovicích a Radíkově na okrese Přerov. Doufám, že zase uvídíme nějakou tu šestnáctku....


Průběžné výsledky Extraligy 2007