logo

"Šestnáctkový" rekord v požárním útoku v Extralize drží hasičky z Nevcehle

Hasičky z Nevcehle jsou letos nejlepší v České republice. V náročném extraligovém seriálu, který se skládal za třinácti soutěží uspořádaných po celém Česku, zaslouženě vybojovaly titul Mistryň Extraligy ČR v požárním útoku pro rok 2007.

Družstvu žen se tak letos podařilo splnit si obrovský sen, který se zrodil v jejich hlavách už na sklonku loňského roku, když skončily v Extralize ČR na druhém místě.

Tým jejich kolegů mužů se loni radoval ze zisku titulu. „Příští rok bychom chtěli zkusit dát double,“ znělo směle mezi děvčaty na hasičské hodnotící schůzi. Všichni příznivci požárního sportu v Nevcehli a širokém okolí tajně věřili, že by to se to mohlo podařit… Nakonec ale mužům několik letošních soutěží nevyšlo, přesto se umístili v extraligovém klání na třetím místě.

Představme si trošku netradičně sedmičku mladých žen, které za tím obrovským úspěchem stojí. Strojnice týmu je povoláním administrativní pracovnice a jmenuje se Jitka Soukupová , která je jedinou vdanou členkou týmu. Jako strojnice patří mezi velmi zkušené odborníky. Kdysi v týmu začínala jako proud, ale tělem i duší je prostě strojnice. Mezi hasičkami jí náleží přezdívka „Jety“. Kromě motorové stříkačky drží a chrání nevcehelskou hasičskou pokladnu.

Jana Kordíková je „béčkařkou“ týmu. Protože její hlavní profesí je učitelka fotografů, dokáže ze soutěží přinést také velice zajímavé momentky. V týmu jí všichni říkají „Janča“ a dokáže být za každé situace morální podporou kolektivu. Holky o ní říkají, že Janča umí předpovědět dobrý výkon. Letošní tři závody extraligy odběhla se zlomenou rukou, což by určitě každý nedokázal.

Místo u rozdělovače patří Zuzce Neradové , zvané „Zuza“. Nejmladší členka týmu pracuje jako recepční v telčském hotelu. Každému, kdo trochu rozumí hasičům a vidí Zuzku, tak říká, že je skoro nemožné, jak běhá s rozdělovačem. A to i přesto, že je hrozný drobek. K soutěžím a dobrým výkonům přistupuje naprosto bez nervů, což uklidňuje ostatní.

Když se řekne „Evka“, každý v Nevcehli ví, že je řeč o milé učitelce Evě Nešporové , která rychle běhá pravý proud. Evka je velice zapálená do hasičů už od malička. Je to prý taková pomyslná kapitánka družstva. Každý se s ní chodí o všem poradit a určitě vede tým správným směrem.

Přezdívka „Anet“ náleží Anetě Hradecké , která bydlí v sousedním Pavlově a v týmu dává „brutální koš“. Studuje farmacii v Hradci Králové. Anet je prý velká pohodářka a před výkonem bývá naprosto bez nervů. Jinak se o ní říká, že je to vědomostní kapacita, která má velký přehled o požárním sportu.

Vysokoškolačka v oboru analýza potravin Eliška Háková zvaná „El“ plní úkoly „narážečky“ týmu. Funkci narážeče zdědila po svém bráchovi, který ji moc dobře naučil vše potřebné, takže rychlá voda v hadicích je také její velká zásluha.

Na levém proudu trhá rekordy „Lůca“. Sympaťačka Lucie Vítů bydlí ve Zvolenovicích a studuje v Praze vysokou sportovní školu. Lůca je prý hrozný blázen do každého sportu, ale hlavně do hasičů. Skoro na každý trénink jezdí do Nevcehle na kole a tvrdí, že nejlepší dopravní prostředek je právě jízdní kolo.

V sobotu 10. listopadu se v nevcehelském kulturním domě uskutečnila hodnotící hasičská schůze. Velké ovace a gratulace patřily právě týmu vítězek. „Vítězství znamená velký úspěch nejen pro hasičky samotné, ale jde o významnou událost v životě obce a přináší prestiž i našemu kraji,“ nechal se slyšet hejtman Miloš Vystrčil a hasičkám přijel osobně poděkovat. S dárky a gratulacemi nebyl sám – děvčatům blahopřáli a děkovali všichni jejich příznivci.


Dana ČírtkováNějaké vzkazy a nabídky k sňatku můžete holká zanechat na diskuzi :))