logo

Cesta za obhajobou v novém složení

   Ženské družstvo SDH Nevcehle má na letošní sezonu těžký úkol. V loňském roce se staly mistryněmi Velkopopovický kozel Extraligy ČR v PÚ 2007, na tento úspěch budou chtít letos pochopitelně navázat.

   Vloni dokázaly bodovat ve 12 závodech (loňský ročník měl jen 13 soutěží). Pouze v posledním závodě – v Úhercích, když už měly dostatečný náskok, se v rámci euforie bodovat nepodařilo. Na soutěži v Petrovicích utvořily nový rekord Extraligy ČR v PÚ časem 16,43 sekundy a dosáhly mnoha dalších krásných umístění, jako třeba jejich první vítězství na noční soutěži v Telči nebo vítězství na „Czech Computer tréninkovém kempu“ v Bezděkově pod Třemšínem. Obhájit všechny tyto skvělé výkony nebude lehké. Některé se mohou podařit, některé ne, ale určitě přibudou i nová vítězství.
   
   Loňské družstvo odsoutěžilo celou sezonu v jedné sestavě až na tři vyjímky. Na Extralize v Pustkovci zastala Evku Nešporovou na proudu Katka Pelejová, v Babicích narážela místo Elišky Hákové reprezentantka Pavla Švaříčková a na October cupu v Babicích se místo Zuzky Neradové předvedla na rozdělovači sestra Jardy (Mlčocha) Anďa Poukarová.
   
   Jak už asi všichni víte, tak se ze základní sestavy pro letošní rok vytratí Jitka (JETY) Soukupová (rozená Nosková) a Eliška Háková. Důvody viz článek.

   Holky tento problém dvou prázdných míst začaly poměrně brzy řešit, ale i tak to trvalo docela dlouho než byl problém zcela vyřešen. Nápady koho oslovit byly určitě pestré a hledalo se všude v okolí a velmi pečlivě. Dokonce i kluci navrhovaly některé kandidátky, ale jednalo by se spíš o „okrasy“ Extraligy, než o závodnice potřebné k obhajobě vítězství :)).

   Po loňské sezoně byly již některé kandidátky odzkoušené a tak se vědělo, co od nich očekávat a možná proto byly osloveny. Takže novými členkamy se staly Katka Pelejová (foto) a Anni Poukarová (foto), děvčata „přestoupila“ z družstva Nevcehle B.

    Katka            Anďa

   Dále bylo třeba vyřešit jak a kam nové členky zakomponovat do sestavy. Jelikož Katka je rozená proudařka a Anka v mladých hasičích předváděla bravurně rozdělovač (po vzoru bráchy Jardy – Mlčocha), tak bylo jisté, že budou muset přijít další změny na postech. Nejzkušenější závodnice týmu – Evka se přesunula na strojnici. Uvolnila tím místo Katce na proudu – mimochodem Lucka si novou „kolegyni“ nemůže vynachválit :)). Anďa je sice dobrá rozdělovačka, ale narážení jí podle prvních tréninků nedělá nejmenší problémy.

pozice                 sezona 2007                sezona 2008
levý proud           Lucka Vítů                   Lucka Vítů
pravý proud        Evka Nešporová          Katka Pelejová
rozdělovač          Zuzka Neradová          Zuzka Neradová
béčka                 Janča Kordíková          Janča Kordíková
stroj                   JETY Soukupová         Evka Nešporová
narážení             Eliška Háková               Anka Poukarová
koš                   Anet Hradecká              Anet Hradecká

prozatimní důchod:    JETY Soukupová
                                Eliška Háková

    Obě nové členky nejsou žádná kuřata v požárním sportu. Sice jejich věk ještě není příliš vysoký (obě studují střední školu), ale obě se už od útlého mládí, jak už tomu v Nevcehli bývá zvykem, připravují a zdokonalují z umu požárního sportu. Jak někdo, někdy, někde prohlásil, že to co se v Nevcehli provádí s malými dětmi je vymývání mozků :)). Jejich výkony a výsledky v  žácích vedly třeba až na Mistrovství ČR hry Plamen, kde se velmi dobře předvedly mezi republikovou elitou. Katka například obsadila v individuálním závodě na 60 metrů překážek na Mistrovství ČR 2005 třetí místo.. Takže zkušenosti z velkých a důležitých soutěží už určitě mají a doufejme, že jich budou v letošním sezoně plně využívat.
   
   Holky už letos mají v nové sestavě něco odtrénováno, ale spíše to bylo takové učení a slaďování na nových postech. Poslední tréninky už začínaly sice vypadat nadějně, ale vše prověří až nadcházející víkend v Bezděkově pod Třemšínem, kde se odběhne spousta útoků v závodním tempu a ukáží se slabiny, které bude ještě třeba doladit před roztočením kolotoče, který se nazývá EXTRALIGA ČR V PÚ.
   
   Já pevně věřím, že se jim podaří vše dotáhnout k perfektní souhře ještě před začátkem Extraligy a uvidíme od holek spousty dalších krásných výkonů, tak jak jsme od nich už po několik sezon zvyklí. Podle mého dojmu z posledního tréninku jsem přesvědčen, že ženský rekord Extraligy z Petrovic letošní rok nevydrží ...