logo

Letošní desátá "šestnáctka"

V neděli 19.8.2007 jsme se zúčastnili soutěže v Hvězdoňovicích, soutěž byla zařazena do Třebíčské hasičské ligy. V loňském roce jsme zde slavili vítězstí a vyhráli krásný putovní pohár, samozřejmě jsme se ho nechtěli zadarmo vzdát.

Soutěž byla vlastě poslední generálkou před blížícím se rozhodujícím víkendem Extraligy v Pravčicích a Babicích. Mělo se ukázat se, jak mají extraligová družstva: Plumlov, Petrovice, Čechtín a my natrénováno. V Hvězdoňovicích je jeden problém s dráhou, je zde asi o půl metru kratší náběh k základně. Řeklo by se metr sem, metr tam. To řekne hasič neznalý věci, ale pro nás, co máme naběhány kroky z základně už poslepu je ten chybějící půlmetr sakra znát. Byl to asi hlavní díl neúspěchu spousty družstev.

Petrovice skončili na málo vídané chybě pravého proudaře - Stíhače. Nezapojená proudnice a neplatný pokus, Vojta vlevo 16,80! Čechtín se stejnou chybou - nezapojená proudnice. Plumlov má štěstí, že Rohlík umí místo dvojky zařadit ještě trojku. Chybějící metr k základně ho dost rozhodil, rozházel si po základně nářadí, ale ten rychlík to fantasticky doběhl! Přesto na něho musel Ríša počkat s vodou a výsledný čas 17,45 (LP 17,40) znamenal nakonec čtvrté místo. Na třetím místě skončili Petrovice B, s časem 17,42 (LP 17,27). Druhé místo brala Trnava, za čas 17,39 (LP 17,03). Mezi posledními jsme se na základnu chystali my, dali jsme si pozor na kratší náběh, zkusili dát rychlou vodu a výsledný čas 16,59 (Jurič vpravo 16,25) znamenal vítězství.

Ve finále útočil Plumlov časem 17,22. Trnava druhá 17,17 (16,94). My i přes kvalitní prostřik první, s časem 17,12 (PP 16,94). Finále bylo tedy nesmírně vyrovnané a napínavé. Ve finále jsme vyhráli poukázku na sele z místního prasečáku. V loňském roce jsme poukázku vyhráli také, bohužel se nám někam zatoulala, a prase jsme si nevyzvedli; musíme si ji letos lépe hlídat a Jurič nesmí s vyzvednutím moc otálet :))

Soutěž v Hvězdoňovicích jsme tedy brali jako trénink před důležitým víkendem. Moc jsme o extraligové pauze netrénovali a tak nás naše letošní desátá šestnáctka příjemně potěšila.Výsledky z Firesportu