logo

Czech Computer tréninkový kemp

O víkendu 12.5. - 13.5. jsme se zúčastnili tréninkového kempu v Bezděkově pod Třemšínem (PB). Kluci nás na kemp lákali už dlouho, hlavní ceně - osobnímu PC se prostě nedalo odolat a tak jsme vyrazili.

V pátek před kempem nás čekala noční soutěž v Květinově . V Květinově jsme se celkem zdrželi. Řekli jsme si, že nemá cenu jet domů a ráno zase vstávat na kemp. Proto jsme jeli z Květinova rovnou do Bezděkova, příjezd kolem páté hodiny ranní. Pomalu už svítalo, tak jsme si každý vybrali nějaké to místo ke spaní a zalehli. Já jsem měl bohužel "štěstí", že jsem si lehl moc blízko k hasičům z Dolních Němčic, kteří zde také trávili páteční noc. Ty "chuligáni" začali o půl 7 ráno vybuřovat. No tak nic, čekal nás náročný víkend bez spánku.

Do Bezděkova přijelo závodit asi 22 pro mě celkem neznámých družstev (až na vyjímky). V sobotu byla soutěž na 3B, aby toho nebylo na začátek málo, tak se šlo na 3 pokusy. Pro děvčata byla dráha na 2B. Běhalo se z jedné základny na dvoje terče (3B - 2B). Po několika prvních útocích jsem byl docela zklamán z dosahovaných časů. Na dosahované časy se určitě podepsala dráha, která je do kopce a za druhé začátek sezóny, kdy některá družstva tréninkový kemp pojala jako první trénink sezony. Samozřejmě jsme se po prvním pokusu zařadili mezi favority, když jsme dali jako jediní šli pod 20 vteřin - 18,84 (LP 18,12). Chvíli po nás Poděvousy (DO) - 18,67. Bylo to jasné, budeme závodit s Poděvousy. Naše holky dali čas 17,97 (LP 17,80) a o vítězkách bylo prakticky rozhodnuto :). Po třech pokusech jsme sobotní soutěž vyhráli s časem 17,96 (PP 17,41), Druhé Poděvousy 18,67. Třetí Prapořiště 19,33. V ženské kategorii naše holky 17,97. Druhé Poděvousy 20,55. Třetí domácí děvčata z Bezděkova pod Třemšínem 22,36.

Následovala noční soutěž (3B) na jeden pokus. Jarda - Mlčoch prorokoval, že na noční soutěži se bude rozhodovat o celkovém vítězi. Netušili jsme jakou bude mít pravdu. Slabší chvilku si na noční soutěži vybral Jurič na pravém proudu. (Slabší chvilka vlastně pokračovala od noční soutěže v Květinově :). Po nepříliš vydařeném zapojení proudnice na konci mu k čáře stříkání chybělo hezkých pár metrů - tzn. brutální prostřik, který zastavil časomíru na čase 23,95 (LP 18,29). No nic, čekali jsme jak si povedou ostatní, hlavně Poděvousy. Poděvousy opravdu nezklamali a s časem 20,32 (LP 19,11) brali vítězství na noční soutěži. Na druhém místě skončili Brodeslavy (PS) za čas 20,98. Na třetím místě "sousedé" z Dolních Němčic (JH) s časem 21,42. My jsme se zařadili na šesté místo. V celkovém hodnocení celého víkendu vedli Poděvousy se třemi body, my jsme se dělili s Dolními Němčicemi o druhé místo se sedmi body. Na hlavní výhru, počítač, už jsme pomali přestávali myslet. V ženské kategorii opět vyhrála naše děvčata, tentokrát s časem 20,32. Druhé místo Bezděkov pod Třemšínem (22,30), třetí Malé Přílepy (BE) s časem 23,01.

Po sobotě jsme tedy měli v nohách 4 útoky do kopce. Připočtu-li k tomu páteční noční soutěž v Květinově + pouhé dvě hodiny spánku, byli jsme opravdu dost utahaní. Po soutěži jsme si řekli, žádné dlouhé vysedávání, pár piv a spát. Většina z nás to dodržela. Jaké to ale bylo překvapení, když o nedělním ráně jsme zahlédni některé členy týmu, kteří spánek ještě nestihli. No tak co, PC už byl teoreticky pryč, tak proč žal nezapít ;)

V neděli ráno na nás čekaly vyřazovací závody na 2B. Konečně jsme mohli pustit mašinu naplno a nečekat s vodou jako v předešlých soutěžích na 3B. Ne snad, že by jsme na 3B nedoběhli :), ale kopec byl opravdu cítit. První kolo, kde se rozhodovalo o nasazení do pavouku jsme zvládli celkem dobře, s časem 14,78 (PP 14,72). Druhý Strážov, s fantastickým košařem (15,98). Třetí Poděvousy (16,15). Následovalo nasazení do "pavouku". My jsme si poradili s Olešnou, a to časem 14,72. Čekali jsme, co předvedou Poděvousy proti "Skalákům" z Únětic (PJ). Jaké bylo naše překvapení, když "Skaláci" o pět setin Poděvousy porazili. Pokud jsme chtěli vézt domů PC museli jsme vyřazovací část vyhrát. V semifinále jsme útočili proti Brodeslavy (PS). Trochu jsem se zasekl na základně, ale výsledný čas 15,38 (PP 14,34), přesto stačil na postup do finále. Ve finále jsme bojovali proti "Skalákům", které se nám s časem 15,54 (LP 14,67) podařilo porazit a zvítězit na celém Czech Computer tréninkovém kempu. Naše děvčata si vítězství v pavouku také vzít nenechala a s časy 18,73 (LP 18,07), 18,90 (LP 17,86), 19,01 (LP 18,51) slavili jasné vítězství.

Na tréninkovém kempu jsme tedy slavili double vítězstí. Škoda, že se pořadatelům nepodařilo nalákat více družstev, ať z Extraligy nebo z jiných lig. Soutěž by si to určitě zasloužila, příští rok to musí vyjít :).
Následoval "veselý" nástup, poděkování patří pořadatelům, obsluze za barem, obsluze u jídel a samozřejmě komentátorovi, jedinečnému panu Pytlíkovi.


Výsledky Czech Computer tréninkového kempu


Odkaz na nějaké fotky z víkendu
(Ani nevím od koho jsou... snad to autorovi nebude vadit)