logo

Recesní soutěž "O pohár VŘSR - Memoriál V. I. Lenina" 2007

V sobotu 27.října 2007, den před státním svátkem výročí vzniku samostatného československého státu se konala v Širokém dole (okres Svitavy), co do počtu zúčastněných družstev největší soutěž dobrovolných hasičů v republice. Soutěže se zúčastnilo 116 družstev mužů, 27 družstev žen a 12 družstev seniorů. Když to sečteme, tak na letošním jubilejním X. ročníku závodilo 155 družstev hasičů z celých Čech a Slovenska!

Soutěže v Širokém Dole jsme se zúčastnili popáté. Úspěch střídal neúspěch.
V roce 2003 první zkušenost, tehdy ještě se „starochama“, na pravém proudu s námi běžel Lukáš Hons z Petrovic. Nalevo jsem měl díky špatnému odběhu od základny brutální prostřik a čas 16,60 stačil tehdy na 14. místo.
V roce 2004 začínala v Nevcehli generační obměna. Tehdy bylo velice silné družstvo (mix mladých a starých – košař Jarmo, béčkař Aleš), bohužel malé zkušenosti se startérem Franzem a byl z toho dvakrát ulitý start a neslavný odjezd k domovu.
V roce 2005 to konečně klaplo a s časem 14,78 jsme zvítězili.
V loňském roce jsme na start nastupovali jako vítězové Velkopopovický kozel Extraligy ČR v požárním útoku. Naše mašina nebyla na 2B moc ideální, proto jsme přijali nabídku kluků z Jinolic, kteří nám na útok půjčili mašinu svojí. Bohužel u Jinolické mašiny nedrží plyn, tak jak je strojník Prcek zvyklý u naší, a vteřinka bez plného plynu nás stála lepší umístění. Přesto čas 14,79 stačil na třetí místo.
V letošním roce jsme už něco potřebovali vyhrát. Naposledy se nám povedla vyhrát soutěž v Telči a 1. září už je přeci jen dávno. Útok povedený ve všech směrech a výsledný čas 14,15 (PP 13,86) znamenal rekord Memoriálu a samozřejmě první místo.

Na start jsme šli jako 11. a už jsme pomalu začínali slavit vítězství. Předpokládali jsme totiž, že moc družstev tento čas nepokoří. Největší „naděje“ jsme vkládali do Radíkova (PR), Brumova (ZL) a Plumlova (PV). Radíkov nakonec skončil s časem 14,38 (14,16) na druhém místě. Broumov díky prostřiku na místě pátém – 14,60 (13,9?). Kluci z Plumlova se díky tomu, že je v „Širokáči“ kratší náběh, u základny srazili a skončili s neplatným pokusem. Na třetím místě skončili díky krásným sestřikům „plantážníci“ z Dolních Němčic (JH), za čas 14,56. Čtvrté místo Stanoviště (BO) 14,57. Další zástupci našeho okresu: 8. Sedlatice (14,76), 12. Pavlov, s Háčkem od „starochů“ jako naběračkou 15,05 (14,60), 14. Urbanov 15,33.

V ženské kategorii zvítězila děvčata z Kunovic (VS), která předvedla krásný výkon a výsledný čas 17,32 byl famózní. Druhé místo bral díky pěkným sestřikům Sychotín (BK), za čas 17,91. Třetí místo Miroslav (ZN) 18,34. Čtvrté místo, s „naší“ Anetou na koši Pravčice (KM) 18,49. Páté Lhotky Team (ZN) 18,83. Loňské vítězky soutěže, žluté hasičky z Kunětic (PU) skončily díky pomalejší vodě a slabší mašině na desátém místě, za čas 19,87. Naše děvčata se soutěže nezúčastnila, škoda…

Po skončení soutěže byl nástup, předáno bylo obrovské množství cen od sponzora soutěže, firmy Flídr. Poté následovala volná zábava; pro mnoho družstev se tento poslední závod sezóny jako každoročně proměnil u baru v něco nepopsatelného :)))

Výsledky na Firesportu

Diskuze na Firesportu + spoustu fotek a videa ...