logo

V Nevcehli padali rekordní časy

Na XI. ročník soutěže v požárním útoku O pohár SDH Nevcehle přijelo v neděli 27. 5. 2007, za tropického počasí, závodit 28 družstev mužů a 3 družstev žen.

V neděli 27.5.2007 náš sbor ve spolupráci s obecním úřadem Nevcehle pořádal XI. ročník soutěže v požárním útoku O pohár SDH Nevcehle v areálu U Komára. Teplé slunečné počasí přilákalo na závody 31 družstev závodníků a množství diváků, kteří si tento velkolepý závod na plné doušky užívali. Nespočet vypitých sudů piva Kozel je důkazem. Velkým překvapením letošního ročníku bylo, když se na startovní listině objevila velká jména, která umí vyslovit každý fanoušek požárního sportu. Tím myslím jména jako, Petrovice, Plumlov, Čechtín, Žďár, Urbanov atd. Bohužel i některým favoritům to nevyšlo podle představ, ale to k požárního sportu nepochybně patří.

Elektronická časomíra byla z SDH Sokolí, startér p. Josef Muranský. Závodilo se na 3B podle pravidel Extraligy ČR v PÚ. Doba přípravy na základně 3 minuty.

Hasičská soutěž začala kolem 13. hodiny slavnostním nástupem soutěžních týmů. A poté už mohl začít samotný závod. Ve vzduchu vyselo veliké napětí a všichni byli zvědaví s jakou formou k nám přijeli extraligoví týmy. Kluci s Plumlova u nás asi před měsícem byli trénovat a předváděli zde neuvěřitelné časy. Bohužel nespojená proudnice na levém proudu znamenala výsledné „N“. Velkým zklamáním byl určitě pokus sousedů ze Sedlejova a Květinova. Kluci z Květinova zde letos chtěli konečně zlomit smůlu, ale zase se jim to nepovedlo. Po dlouhé odmlce se k nám zase podívali hasiči z Panské Lhoty, kteří zaběhli čas 19,60 vteřin. Velké šance na přední příčky jsem dával i „drakům“ ze sousedního Pavlova, kteří s časem 19,93 obsadili 13. příčku. Další stabilní čas nám předvedli kluci ze Sokolí, kde si měl možnost zaběhnout i Milka na pravém proudu 19,22L a 18,50P- 9.místo. Všichni byli ovšem zvědaví co nám předvedou kamarádi ze Žďáru, vždy se jim tu dařilo, ale letos jim finále uteklo jen o chloupek. Čas 18,83s znamenal 6. nepostupující příčku. Velkým překvapením letošního ročníku byla bezpochyby Želetava. Po prostřiku na pravém proudu 5. místo, platný čas 18,66 vteřin (17,89L). Dalšími favority zde byli Petroviče, vítězové několika ročníků Extraligy v PÚ, s novým proudařem na pravém proudu. (Stíhač byl tentokrát na levém proudu) Čas 18,56 vteřin jistil 4. místo. Další velmi pěkný čas předvedli i kluci z Urbanova (účastníci Extraligy 2006) 18,06s (17,40L). Kamarádi z Čechtína, kteří nastupovali opět v dobré náladě „pískli“ sedmnáctkový čas v hodnotě 17,79 vteřin (17,35P). Jako velký úspěch bych si dovolil označit náš rekordní čas, který nám opět vylepšil osobák, čas 16,47s (16,14P).

Po pokusu mužů z SDH Nevcehle, předvedla svoje umění Mateřská škola z Nevcehle a sklidila jako vždy velký aplaus.

Po základním kole postupovalo 5. nejlepších družstev do finále a s nimi vylosovaná Stará Říše. V tomto kole se závodilo o pečené sele, malí a velký soudek piva, láhev lihoviny, hrábě a sedm živých králíků.

První šla na start Stará Říše 23,50s. Dále Želetava 18,66s, Petrovice 18,39s, kamarádi z Urbanova 18,28s. Předposlední se na závodní dráhu připravovali kluci z Čechtína, nespojená spojka na rozdělovači – N. Jako poslední jsme na start nastoupil my, vítězové z 1.kola. Taktický plán na finále tohoto závodu byl jasný – žádné rekordy!! Hlavně pokořit čas 18,28s. Samozřejmě kluci na savicích si tuto strategii vzali k srdci a výstřik 16,36s znamenal opět rekordní čas, výsledný čas byl 16,85 vteřin (16,74L). Prase tedy zůstalo v Nevcehli a bylo zase co oslavovat...

Po kategorii mužů, se dráha zkrátila o 20m a nastoupil závod žen. Opět naše holky nezklamaly a zaslouženě vybojovaly krásné prvenství. Velkým hřebem tohoto závodu byl i útok našich mladých holek Nevchle B, pro které to byla druhá soutěž.

Soutěž se podle mého názoru vydařila, škoda té malé spršky během závodu, která zastihla kluky z Petrovic.

Velké poděkování patří všem, kteří se podíleli na organizaci této soutěže, všem sponzorům, soutěžním týmům a všem divákům za skvělou atmosféru během závodu.