logo

Průběžné 1. místo v Extralize 2007

Uplynulý víkend probíhalo 7. a 8. kolo Velkopopovický kozel Extraligy ČR v požárním útoku 2007. V sobotu byly závody v Ostravě - Pustkovci a v neděli v Neplachovicích (okres Opava). Na obou soutěžích se nám podařilo zvítězit a dostat se v průběžném hodnocení do čela Extraligy. Naše děvčata skončila na obou závodech na druhém místě a hlavní (jediné) soupeřky z Kunovic se jim vzdalují...

Do 250 km vzdálené Ostravy jsme vyjeli v sobotu ráno v 6:00 hodin. Samozřejmností už se na dálnici stávají drobné poruchy naší AVIE-Frugon, které ale na druhou stranu pokaždé znamenají, že se bude o víkendu dařit. Na soutěž jsme přijeli, když na světelném displeji ostravské časomíry svítil čas 10:57 - přijeli jsme tedy za 3 minuty 11 :))
    V Ostravě se nám tradičně nedaří, zdejší dráha se vždycky zdála těžká. Letos tomu ale bylo jinak. Jako první družstvo na soutěži se na start postavili Petrovice B a jejich čas 17,28 (LP 16,75) dával tušit, že letos se zde bude běhat opravdu rychle. Petrovice B dlouho vedli, nepřekonalo je ani Petrovice A, i když Stíhač vpravo měl sraženo 16,33 - bohužel vlevo až 20,08 a dnes tedy bez bodu. Jako sedmnáctí se na start postavilo vedoucí družstvo Extraligy - Radíkov, dnes s jiným košařem. Bezchybný útok, kupodivu s poměrně rychlou vodou - na kterou nejsme v podání Radíkova zvyklý. Časomíra se zastavila na čase 16,93 (LP 16,79). Tento čas znamenal podle zákulisních informací Radíkovský rekord a kluci z něho měli samozřejmě radost. Jako dvacátí jsme se na start postavili my. Útok se nám náramně povedl a čas 16,68 (LP 16,61) nám zajistil v závodě vítězství. Po nás šli na start borci z Úhercec. Kvalitním časem 17,03 (LP 16,87) brali v závodě třetí místo. Čtvrtí skončili mladí draci z Urbanova, drobné zaváhání béčkaře znamenalo kratší útočné vedení, přesto byl výsledný čas 17,14 (LP 17,13).
    V ženské kategorii nasadili naše děvčata laťku v podání času 17,41 (PP 17,29). Na pravém proudu dnes běžela, oproti klasické sestavě, naše dorostenka Katka Pelejová, která bude v budoucnu zajisté platnou posilou týmu. Kunovice se času našich holek nezalekly a jejich čas 17,26 (PP 17,18) bral vítězství. Třetí místo vybojovali Lhotky-Team 19,36 (PP 17,50). Čtvrté Pravčice, s Monikou Sedlatou na rozdělovači, za čas 19,72 (Klára vlevo 17,40).

V neděli probíhali závody v nedalekých Neplachovicích (okres Opava). Kluci z Neplachovic připravili na večer krásný program a všichni jsme si to tam užili :). Večer jsme přijeli až za tmy, takže jsme si šli dráhu prohlédnout až ráno. Dráha trochu do kopce, ale pěkně střižený trávník, zadáci si zase pochvalovali asfaltový náběh k základně. Na soutěž jsme se opravdu těšili, v 10:00 byl začátek.
    Jako jediným se nám dnes v mužské kategorii podařilo dostat pod 17 vteřin. Výsledným časem 16,82 (Jurič vpravo 16,46) jsme stanovili nový rekord zdejší dráhy a přesvědčivě jsme zvítězili. Na druhém místě skončil letos už potřetí Plumlov, za 17,20 (Radim vpravo 17,09). Třetí místo obsadili Petrovice, za čas 17,51 (Lukás vpravo 17,41). Čtvrtý Letohrad - Kunčice 17,56 (PP 17,31). Páté "domácí" Bolatice 17,61 (LP 17,52). Borci z Urbanova tentokrát na šestém místě, s časem 17,64 (LP 17,42).
    V ženské kategorii šly na start jako první naše holky. Bezchybný útok zastavil časomíru na čase 17,08 (Lucka vlevo 16,85). To by ovšem nebyly Kunovice, aby ty naše holky zase nepřekonaly. Výsledný čas Kunovic, po perfektním sestřiku, zastavil časomíru na čase 16,74 (Věrka vpravo 16,50), znamenal samozjřejmě rekord zdejší dráhy, ale navíc i nový rekord Extraligy. Rekord do dnešních závodů držely naše holky, takže to znamená, pokud ho budou chtít zpátky, musí v následujících závodech předvést útoky na hranici snů :). Na třetím místě, jako již tradičně, skončili svůj útok holky ze Lhotky-TEAM, za čas 18,07 (LP 17,74). Čtvrté místo "domácí" Hněvošice 18,38 (LP 17,51). Páté místo Pravčice, opět s Monikou Sedlatou na rozdělovači, 18,65 (PP 17,43).

V celkovém hodnocení Extraligy jsme se posunuli do vedení s 94 body. Druhé místo okupuje Plumlov - 87 bodů. Třetí Radíkov 76 bodů. Čtvrtí naši sousedé z Urbanova - 73 bodů. Pátý nováček Extraligy z Lestkova - 70 bodů. Naši největší soupeři z loňského roku, Úherce, letos s 53 body až na devátém místě. Petrovice 53 bodů - 11. místo.
    V ženské kategorii se na prvním místě usídlily holky z Kunovic - 72 bodů. Naše děvčata druhá - 60 bodů. Třetí Lhotky Team - 38 bodů. Čtvrtý Loukov - 23 bodů. Páté Pravčice - 19 bodů.

Tento víkend probíhají závody Extraligy na velmi rychlých drahách v Květinově (HB) a v Petrovicích (TR). Myslím, že tento víkend bude k vidění opravdová "šestnáctková" řežba, s možným pokořením Extraligového rekordu Petrovic (16,42 z Rychlova 2002)....

Průběžné výsledky Extraligy 2007 (včetně časů)