logo

Petrovice - 8.7.2007

Prosluněnou neděli 8.7. jsme se jeli podívat na soutěž do Petrovic. Bohužel jsme se jeli jenom podívat, protože béčkař Beny je na dovolené na Slovensku a strojník Prcek dělal osobního řidiče naší neslavné výpravě mladých hasičů ve Zlíně. Takže nás doma zůstalo jen pět a to je na nějaký výkon málo. V Petrovicích od nás závodil narážeč Paja za tým Plumlov a Jurič dělal pravýho prouda Žďáru.

V Petrovicích bude probíhat za tři týdny závod Extraligy, takže si byla družstva vyzkoušet co a jak. Na zdejší rychlé dráze konečně ukázal své umění Plumlov (narážel Paja). Dalo by se napsat: "Plumlov jedéééé". V prvním kole zvítězil přesvědčivě s časem 16,85 (Rohlík vpravo 16,18). Druhé místo lídr Třebíčské ligy - Budíkovice 17,47 (PP 17,02). Třetí místo kamarádi ze Žďáru, za čas 17,82 (Jurič vpravo 17,29). Žďáráci oproti loňsku a starším ročníkům docela dost obměnili sestavu a přesto to vypadá, že ze svého umění nic neztratili. Mimochodem teď v sobotu (14.7.) jedeme do Žďáru na závody, tak uvidíme jak to tam funguje po jiných stránkách :)). Čtvrté místo obsadili domácí Petrovice, s docela obměněným kádrem. Bohouš byl nepřítomen (dovolená) a tak strojník šel narážet a strojníka dělal pan Hons. Jemný prostřik na levém proudu a čas 17,84 (Stíhač vpravo 16,47). Jako pátí do finále postoupili hasiči z Trnavy - čas 18,03 (vpravo 16,55)

Následovalo finále, do kterého jako první nastoupili borci z Trnavy. Útok bez chybičky zastavil časomíru na fantastickcýh 16,70. Klukům se útok opravdu povedl a zaslouženě ve finále zvítězili. Druhé místo obsadili Budíkovice s časem 17,09 (zřejmě také osobák). Třetí místo obsadil Plumlov, za čas 17,21. Plumlov se útoku opravdu nebál, Richard vodu napálil cca 7,6. Rohlík pod 15 vteřin klečel, počkal si na výstřik a terč shodil za 15,91!!! Myslím, že něco takového (patnáctka) v požárním sportu k vidění ještě nebylo. Škoda "jemného" myšákova prostřiku :)) I když na druhou stranu, málokterý proudař by si dokázal poradit s výstřikem dost pod šestnáct ....

Na soutěži padali tedy opravdu famózní časy a nás může jenom mrzet, že jsme se soutěže nezúčastnili. Snad by jsme taky nějaký pěkný čas ukázali.

Po tom, co jsem viděl, snad nebudu velikým prorokem, když si dovolím napsat, že letitý rekord Petrovic (16,42 z Rychlova 2002) letos padne.. Dokonce se nebojím napsat, že šestnácka (na obou proudech) bude zcela jistě v příštích letech také překonána.Výsledky z Firesportu

Diskuze k soutěži z Firesportu