logo

Krajské kolo hry Plamen 2007

9.6.2007 se v Petrovicích (TR) konalo krajské kolo hry Plamen 2007. Soutěž o postup na Mistrovství ČR začínala v 9 hodin. Naši mladí hasiči na ni postoupili z okresního kola spolu se sousedy ze Sedlejova.

Soutěž zahájila disciplína ZPV. Potom, co naši závodníci sestřelili pouze 3 špalíčky z 15 (možná proto, že plachta za špalíčky měla stejnou barvu, protože ostatní družstva střílela stejně) nás potěšilo 3. místo s nejlepším "čistým" během (1. místo Křeč, 2. místo Lavičky).

Po ZPV se začala běhat štafeta CTIF. Tato disciplína se bohužel neobešla bez pádu na posledním úseku, který způsobil zpomalení dobře rozběhnuté štafety. Čas 76,15 nám v této štafetě přiřadil 2. místo. První místo si zasloužili Lavičky, takže jsme ztráceli 2 body na vedení.

Jenomže v nevydařené štafetě dvojic, kdy jsme si k času 50,74 připsali 20 trestných bodů a počítal se čas druhé pětky (59,20), jsme obsadili až 5. místo. Vyhráli opět Lavičky, na které jsme již ztráceli 6 bodů.

Situace se změnila po štafetě 4x60 m. Čas 41,62 nám zajistil 1. místo v této disciplíně. Lavičky si naštěstí pro nás vzali až 6. místo. Skoro jsme je dohnali a ztráceli v celkovém hodnocení pouze 1 bod.

Přišel na řadu náš oblíbený útok CTIF. Po prvním nevydařeném pokusu (který by nakonec stejně stačil na 1. místo) jsme již přestávali věřiv v celkové vítězství. Lavičky ale daly horší čas a před námi byl druhý pokus. Čas 45,62 nám s náskokem 21 vteřin v této disciplíně zajistil vítězství. Lavičky s časem 69,88 brali 4. místo.

Při požárním útoku (na nástřikové terče) jsme si sáhlo na dno, když byl první pokus neplatný. Lavičky nás ale nenechali samotné a s nespojenými savicemi měli taky N. Druhý pokus nám naštěstí vyšel. Časomíra se zastavila na čase 21,07 a před námi se umístili jenom Heraltice s časem 21,73 vteřiny. Lavičky skončili na 4. místě (22,85 vteřin) a my se mohli radovat z postupu na Mistrovství ČR hry Plamen 2006/2007.

Naše ambice? Naděje na vítězství si moc velké nedáváme. Už jen kvůli tomu, že trénujeme dost málo a většinou se nesejdeme všichni. Chtěli by jsme předvést co nejlepší výsledky, ale samozřejmě bude záležet na štěstí. Velikým favoritem bude zajisté, jako každoročně, družstvo Brumov (ZL).


Postupující družstva na MČR hry Plamen

1. Praha / Praha / Zličín
2. Liberecký / Semily / Poniklá
3. Královehradecký / Hradec Králové / Chlumec nad Cidlinou
4. Jihomoravský / Vyškov / Drnovice
5. Středočeský 2 / Kolín / Klučov
6. Moravskoslezský / Opava / Těškovice
7. Středočeský 1 / Nymburk / PIPEKO (Písková Lhota, Petrovice, Kostomlátky)
8. Pardubický / Ústí nad Orlicí / Lukavice
9. Vysočina / Jihlava / Nevcehle
10. Plzeňský / Plzeň - jih / Spálené Poříčí
11. Karlovarský / Sokolov / Horní Slavkov
12. Ústecký / Teplice / Hostomice
13. Olomoucký / Přerov / Milotice nad Bečvou
14. Jihočeský / Prachatice / Vlachožer (Vlachovo Březí, Žernovice)
15. Zlínský / Zlín /Broumov