logo

Extraligový hasičský pohár přece jen zamíří na Jihlavsko

Urbanov/ I když Nevcehle neobhájila titul mistrů tuzemské extraligy v požárním útoku, pohár za vítězství se na Jihlavsko přece dostane. A to do sousední obce Urbanov.
Dvacetiletý mladík Martin Šuta, který ještě loni závodil za Urbanov, přestoupil do Plumlova na Prostějovsku. A právě Plumlov ukořištil titul.


Táhla ho parta

"Do Plumlova mě táhla vynikající parta lidí. V Urabnově (který v extralize nakonec skončil šestý - pozn. redakce) jsem necítil ideální podmínky pro vrcholové závodění," poznamenal mistr ligy.
Dosáhl v podstatě nejvyšší sportovní mety z pohledu dobrovolného hasiče. Vyšší sportovní soutěže už jsou určeny pouze profesionálům.
"Práce profesionálního hasiče mě láká. Uvažuju, že si k nim po zimě zkusím dát přihlášku," poznamenal Šuta, který teď pracuje v telčké nábytkářské firmě jako vedoucí expedice. Hodně ho podporuje vedle rodičů přítelkyně Zuzka.
Souboj Nevcehle s Plumlovem rozhodl až poslední třináctý závod extraligy. "Nevcehle dávala v sezoně nejrychlejší časy. Ty se jim ale v jednom závodě povedly, a na dvou následujících zase ne. Rozhodla vyrovnanost výkonů. My sbírali body pravidelně," podotkl Martin.

(meš, jp)Diskuze k Extralize na stránkách SDH Nevcehle