logo

Rozhovor s Anetou Hradeckou

Aneta Hradecká ( Anet ) je z Pavlova. Koš v Nevcehli běhá už dvě sezony. Nastoupila na koš místo Pavly Poukarové (ségry Jardy), kterou "zlákaly" mateřské povinnosti. Ani nevím, jak se Aneta do Nevcehle dostala, ale asi určitě v tom bude mít prsty Beny :)). Anet patří mezi nejpůvabnější závodnice v celé Extralize :), v Pavlově má ještě 3 (!!) stejně sličné sestry...

Anet, jak to de? :)
Tak na tuhle otázku vždycky odpovídám, že „dobrý“ i když je všechno na pytel. Asi to bude tím, že si nerada někomu stěžuju :)

Nějaké představení, kolik ti je let, kde studuješ, přítel v týmu :)?
Jmenuji se Aneta Hradecká a je mi 22 a jsem z Pavlova, to je asi 3 km od Nevcehle. Zatím pořád ještě studuji a připadá mi, že taky celej život nic jinýho nedělám, než že chodím do školy :). Ale život studenta už mi za chvíli skončí, za rok a něco bych totiž měla dokončit Farmaceutickou fakultu Karlovy univerzity v Hradci Králové. A co se týče toho přítele, tak ten se jmenuje Petr Beneš a běhá „béčka“ klukům z Nevcehle.

Od kdy jsi u hasičů? Jak dlouho závodíš? Hasičské začátky (např. s kým jsi začínala ze současného týmu)..…
S hasičema jsem začala ve starších žácích v Pavlově, to mi bylo asi 13. S holkama z Pavlova jsem měly i dorostenecké a později i ženské družstvo. Objížděli jsme soutěže v požárních útocích a byly jsme vůbec první družstvo žen na okrese. Za Pavlov jsem běhala strojníka a do Nevcehle jsem se dostala úplnou náhodou, holky zrovna někoho potřebovaly a já byla první na ráně :). V Nevcehli mě přeučili na košařku.

Předpokládala jsi někdy, že se Nevcehle dostane v Extralize tak vysoko? Že bude patřit mezi nejlepší družstva v republice? Jak někdy někde někdo psal: „žijící legenda“.
U úplných začátků v našem družstvu jsem nebyla, takže nemůže moc srovnávat, jak to vypadalo na začátku a jaké je to teď. Když mě holky oslovily, jestli bych s nimi nechtěla běhat, byla to pro mě docela výzva zkusit běhat za družstvo, které mělo v okrese i mimo něj pověst neporazitelnosti. I tak mi ale připadá jako sen, že jsme tu Extraligu přece jen vyhrály.

Jaké jsou tvé největší hasičské úspěchy? Vítězství v Extralize je samozřejmě na prvním místě, co nějaké další úspěchy? Např. u mladých hasičů. Nějaký vyhraný závod, který tě moc těší?
Když jsem ještě běhala za starší žáky, vyhráli jsme okresní kolo hry Plamen a postoupili na kraj do Brna, ve družstvu nás tenkrát bylo devět holek a jeden kluk, bylo to pro nás velký úspěch :) A závod, který mě nejvíc těší, jsou jednoznačně Petrovice 2007, kde se nám podařil rekord extraligy 16:43.

Jak jsi spokojena s uplynulou sezónou 2007?
Celkový dojem je víc než dobrý :)

Co nejvíce tě na uplynulé sezóně těší? Na jaký výkon jsi pyšná? Co se ti povedlo? Co se povedlo celému tvému týmu?
Na to už jsem vlastně odpověděla v předchozí otázce, nejvíc pyšná jsem na ty Petrovice. A taky myslím, že se nám hodně vedlo téměř v každém závodě, podaly jsme hodně vyrovnané výkony a díky tomu vlastně vyhrály.

Co se Ti naopak nepovedlo? Nějaká chyba, problém?
Vůbec se mi nevedlo v rozhodujícím závodě v Babicích, byl to můj nejhorší závodní koš za celou sezonu, tenkrát jsem z toho byla hodně nešťastná.

Jak vidíš letošní souboje mezi Nevcehle x Kunovice?
Jak už jsem psala výš, podaly jsme vcelku vyrovnané výkony a vyhrály díky hrubým chybám soupeřek.

Jak vidíš letošní souboje mezi Nevcehle x Plumlov x Radíkov?
Dopadlo to podobně jako u holek: vyhrála vyrovnanost. Bohužel ke smůle našich kluků.

Budou tyto „souboje“ pokračovat i příští rok? Bude nějaký další silný soupeř?
Bude zase tvrdý boj. Asi bude záležet na každém urvaném bodu.
Myslím, že letos budeme hodně bojovat i s holkama z Pravčic, jsou to pěkný dračice a umí za to pěkně vzít. U kluků to moc nedokážu odhadnout, uvidíme na začátku sezony.

Co by se dalo na výkonech týmu Nevcehle do příštího roku zlepšit? Kde je slabina?
Největší slabinu bych viděla v zimní přípravě, strašně dlouho nám trvá, než se na jaře dostaneme do formy. Teď mluvím spíš za holky.

Kde je naopak silná stránka?
Myslím, že jsem dobrá parta a to je docela důležitý.

Jak dopadne příští sezóna? Jaké máš cíle?
Nejsem jasnovidec, ale bylo by hezký znovu vyhrát Extraligu.

Bude extraligový „double“ :)?
Tohle je asi stejná otázka jako „Bude na Vánoce sníh?“ – a odpověď: Bylo by hezký kdyby byl :)

Jak se chystáš na následující sezónu? Co zimní příprava? Sportuješ?
Snažím se, aby se ze mě přes zimu nestal úplnej dřevák :)

Jak se ti líbila nedávná akce Nevcehle Tek?
Bohužel jsem byla mimo Nevcehli, ale z doslechu to musela bejt parádní akce. (Aneta zpívá v pěveckém sboru a byly někde přes celý víkend na vystoupení)

Jak se těšíš na zimní soustředění na běžkách?
Asi jako na další ročník Extraligy: nemůže se dočkat :)

Děkuji za rozhovor :)
(ne)máš zač :))))))))))))))))))))))))))))))))
Nějaké vzkazy pro Anetu můžete nechat v diskuzi :))