logo

Rozhovor s Petrem Benešem

Petr Beneš ( Petr B. , Beny ) bydlí a pochází ze Sedlejova. Ano tam, kde se bude v roce 2008 poprvé běhat Extraliga na Jihlavském okrese. V Nevcehli běhá od sezóny 2005. Tehdy skončil na béčkách u "mlaďochů" Dan Nerad (brácha Zuzy) a hledala se adekvátní náhrada. I když byl Beny v Sedlejově odjakživa špičkovým proudařem, myslím že lepšího béčkaře do Nevcehle kluci sehnat nemohli. Mezi Sedlejovem a Nevcehlí panuje odjakživa taková ta sousedská rivalita a Petr to díky "přestupu" do Nevcehle neměl v Sedlejově určitě jednoduché...

Beny, jak to de? :)
Co? :)

Nějaké představení, kolik ti je let, kde pracuješ, studuješ, přítelkyně v týmu :)?
23 let, zaměstnání - LEXA & KRUŽÍK, Hodice. Přítelkyně Aneta na koši, ale to už je dávno profláklý.

Od kdy jsi u hasičů? Jak dlouho závodíš? Hasičské začátky (např. s kým jsi začínal ze současného týmu)..…
Od 6 let, v mužích závodím od 14 let, v žákách jsem začínal proti Pajovi,Prckovi,Evce, Janče, Jetymu, El a Anetě. Proti Milkovi jsem to bohužel už nestihl,ale v mužích jsem mu to párkrát taky ukázal. :) Jinak jsem ještě z různých důvodů (většinou mladistvost protivníků) nesoutěžil proti Juřicovi, Jardovi, Majovi, Zuzce a Lucce. V mužích se mnou sem tam na hostování v Sedlejově začínali Jurič, Jarda a Čmelák (Zdeny, proudař Urbanova, který je z Nevcehle).

Předpokládal jsi někdy, že se Nevcehle dostane v Extralize tak vysoko? Že bude patřit mezi nejlepší družstva v republice? Jak někdy někde někdo psal: „žijící legenda“.
Bylo to jen otázkou času, kdy se to prolomí a Nevcehle se na Extralize ukáže na špici, ale podařilo se mnohem víc. Jen je trochu škoda, že se to více nepovedlo taky těm starochům. Určitě by si to zasloužili.

Jaké jsou tvé největší hasičské úspěchy? Vítězství v Extralize je samozřejmě na prvním místě, co nějaké další úspěchy? Nějaký vyhraný závod, který tě moc těší?
Dá se říct, že skoro všechny úspěchy přišli až v Nevcehli i když se to mě jako Sedlejákovi „těžko říká“ :)
Jinak to hodnotím asi takto:
- 1.místo Extraliga 2006
- 3.místo Extraliga 2007 ( i když trochu smolné )
- 1.místo VŘSR 2007
- 1.místo VŘSR 2005 + 1. místo October CUP 2006
Ze soutěží je to asi celé a co týče časů tak:
- Petrovice 2006 – 16,76
- Bašnice 2007 – 16,60
- Nevcehle 2007- 16,47
- VŘSR 2007- 14,15
- Double 2007 Pustkovec (16,68) + Neplachovice (16,82)

- Jak jsi spokojen s uplynulou sezónou 2007?
Po trochu smolné a utrápené sezoně v Extralize bylo velmi pěkné zakončení na VŘSR + Nevcehle Tek + ukončení sezony v Nevcehli o týden později, ale jinak sezonu zpříjemnily i jiné pěkné okamžiky. Vítězství žen v Extralize, rekord Extraligy v ženské kategorii v Petrovicích, příjemná soutěž v Čechtíně :), soutěž v Nevcehli, vyhlášení Extraligy v Plzni, vítězství v Telči apod..

Co nejvíce tě na uplynulé sezóně těší? Na jaký výkon jsi pyšný? Co se ti povedlo? Co se povedlo celému tvému týmu?
Podle předchozích odpovědí je to asi jasné. Bašnice – 16,60, Nevcehle – 16,47, VŘSR – 14,15, …

Co se Ti naopak nepovedlo? Nějaká chyba, problém?
Mě osobně letošní sezona vyšla asi poměrně dobře a nějaké velké chyby tam snad nebyly. Až na pozdě namontovaný koš na Nevcehle Teku a propadu na pivní štafetě do které jsem šel s tím, že budu muset poprvé v životě vypít pivo na ex. :) Ale to už mi bylo mockrát připomenuto, tak bych to tímto chtěl uzavřít.

Jak vidíš letošní souboje mezi Nevcehle x Kunovice?
Výkonnostně vyrovnaná družstva, kde rozhodla větší stálost výkonů a větší odolnost na psychiku v posledních závodech.

Jak vidíš letošní souboje mezi Nevcehle x Plumlov x Radíkov?
Plumlovské zasloužené vítězství za podávání stálých a kvalitních výkonů, Radíkovský posun v podávání časů a Nevcehelská asi mírná nesehranost s mašinou a nesoustředěnost při důležitých soutěžích. To asi ovlivnilo konečné pořadí v Extralize.

Budou tyto „souboje“ pokračovat i příští rok? Bude nějaký další silný soupeř?
U žen asi další silný soupeř nepřibude.
V mužích věřím tomu, že to bude příští rok bitva na ostří nože v podání družstev Plumlov, Radíkov, Úherce, Čechtín, Bolatice, Urbanov a Nevcehle. A možná ještě někdo.

Co by se dalo na výkonech týmu Nevcehle do příštího roku zlepšit? Kde je slabina?
U žen to vidím v tom, že mají pořád trochu z někoho (Kunovice :)) strach. Co se týká podání celého útoku, tak už tam chyby asi skoro žádné nemají. Jen jim celkově ve všem chybí taková celková nerozhodnost.
U mužů byla letošní slabina zprvu nesehranost s novou mašinou a pak ne příliš optimální přístup k tréninkům a nesoustředěné podávání výkonů, které vše asi hodně ovlivnilo.

Kde je naopak silná stránka?
V partě 14ti lidí, která si spolu docela slušně rozumí.
Jinak u mužů je poměrně silná stránka asi v celkové silové a rychlostní vyrovnanosti, sehranosti předku a poměrně slušném zadku.

Jak dopadne příští sezóna? Jaké máš cíle?
Těžko říct. U žen to bude souboj dvou a mužů nevím, ale určitě se budeme snažit skončit co nejvýše. Bedna by byla super.

Bude extraligový „double“ :)?
Kdyby na to byl v nějaké sázkové kanceláři vypsán kurz, tak bude určitě hodně vysoký. Ale náhoda je bl… , tak se raději nechme překvapit.

Jak se chystáš na následující sezónu? Co zimní příprava? Sportuješ?
Zatím na to nebyl moc čas. Prozatím jen tak trochu hokej a nedělní fotbal. Od příštího týdne se rozběhne středeční hala, tak jsem na to zvědavý.

Jak se ti líbila nedávná akce Nevcehle Tek?
No coment! Jednoduše řečeno prasečí akce! Ale příští rok by to chtělo zopakovat.

Jak se těšíš na zimní soustředění na běžkách?
Už aby to bylo a byl hlavně sníh, ale zatím to s ním vypadá slibně.

Děkuji za rozhovor :)
Není zač, ale od té doby co jsou peníze se neděkuje. :) :) :)
Nějaké vzkazy pro Benyho můžete nechat v diskuzi :))