logo

Rozhovor s Jardou Poukarem

Jarda Poukar ( Jára , Jarda Hasítko ) je, ač nevypadá, nejmladším členem a největším tahounem našeho týmu.
Přes svoje mládí je to hodně zkušený závodník, který v mládí dotáhl mladé hasiče z Nevcehle 2x na MČR hry Plamen. Tehdy na Mistrovství mu utekl individuální titul Mistra ČR v běhu na 60 m s překážkami. Dokázal 2x podběhnout fotobuňku v cíli, vzpomínám si, že z toho byl tehdy moc smutný. Titul tenkrát vyhrál jiný kluk z Nevcehle, ale přesto to měl vyhrát Jarda. Titulem Vítěz Extraligy 2006 v požárním útoku si snad trochu spravil náladu. Jarda má ještě všechno před sebou a jistě extraligový titul ještě několikrát vybojuje.
Jára je oproti mě mladší téměř o deset let, přesto si ho odmalička pamatuju jenom s rozdělovačem, on se s ním snad narodil :)). Věřil jsem tomu, že s ním budu jednou běhat, což se taky stalo. S rozdělovačem to opravdu umí, ne náhodou vyhrál letos v doplňkové soutěži v Babicích titul o Nejrychlejšího rozdělovače, kde jsem měl tu čest mu dělat asistenta :)).
Požární sport je jeho život, proto bude na jaře kandidovat do Rady Extraligy ČR.


Draku, jak to de? :)
Jde to dobře, nemám nic s čím bych si postěžoval :)

Nějaké představení, kolik ti je let, kde studuješ, přítelkyně v týmu :)?
Mé jméno je Jarda Poukar. Je mi 19 let. Studuji Vysokou školu polytechnickou v Jihlavě, obor Počítačové systémy.
Sourozenci: ségra Pavka běhala koš za holky před Anet. Mladší sestra Anďa běhá rozdělovač za holky „B“. No a brácha Martin běhá za mladší žáky, samozřejmě taky rozdělovač.
Jinak jak už asi všichni víte Janča , béčkařka našich holek je můj milovaný protějšek :)

Od kdy jsi u hasičů? Jak dlouho závodíš? Hasičské začátky (např. s kým jsi začínal ze současného týmu)..…
Hasičuju od 6 let takže za ml. hasiče závodím taky o šesti. Za děcka moje generace odběhala poměrně dost soutěží takže jsme si docela zazávodili.V družstvu jsem běhal se spoustou známých tváří…Jurič a Majp, Prcek, Myšák, kromě Jendy Trojana a Zažky snad se všema klukama z Urbanova (kteří běhali za mladé hasiče Nevcehle), Zuzka dnešní rozdělovač u holek, Ládís Krejčí a spousty dalších. Když jsem byl ještě hodně malej prcek tak pamatuju běhat za žáky skoro všechny holky s Pajosem. Za mě se závodilo hlavně proti Pavlovu a s třebíčákům. Jinak za muže běhám od 14 let pořád rozdělovač. Vlastně ten už běhám od 8let :))

Předpokládal jsi někdy, že se Nevcehle dostane v Extralize tak vysoko? Že bude patřit mezi nejlepší družstva v republice? Jak někdy někde někdo psal: „žijící legenda“.
Škoda je, že to starší kluci nenastartovali o nějakou sezonu dřív. I když oni titul „legenda“ pro Nevcehli dokázali vybojovat i na jiných závodech než na extralize. Že se jednou ta smůla na Extralize prolomí jsem si asi myslel, ale že to bude tak rychle a ještě v podání dvou družstev….to ne.

Jaké jsou tvé největší hasičské úspěchy? Vítězství v Extralize je samozřejmě na prvním místě, co nějaké další úspěchy? Nějaký vyhraný závod, který tě moc těší?
Za žáky jsem měl velkou radost z dvojnásobného postupu na mistrvství ČR. Dále z vítěztví na Memorialu M. Habadové (běh na 60m s překažkami) v Praze. No, ale dospělácká kategorie je jiný adrenalin takže ty úspěchy hřejí víc. Ty nejlepší máme asi všichni stejný tak je vypisovat nebudu ale vždycky mě potěší vítězství s dobrým časem :))

- Jak jsi spokojen s uplynulou sezónou 2007?
Pro mě těžká otázka. Jsem se sezónou určitě spokojen až na jeden závod :(( .Myslím,že jsme toho všichni hodně dokázali. Holky vyhrály Extraligu a my jsme byli třetí. To není vůbec špatný .

Co nejvíce tě na uplynulé sezóně těší? Na jaký výkon jsi pyšný? Co se ti povedlo? Co se povedlo celému tvému týmu?
Mám radost, že jsme trochu zahýbali s těmi časy a že se nám povedlo několikrát podlézt tu „sedmnáctku“ i na Extralize. Jinak určitě toho bylo mnohem víc z čeho mám radost :))

Co se Ti naopak nepovedlo? Nějaká chyba, problém?
Jak už jsem psal výše….všechno ok až na ten jeden závod v Úhercích.

Jak vidíš letošní souboje mezi Nevcehle x Kunovice?
Jak vidíš letošní souboje mezi Nevcehle x Plumlov x Radíkov?
No myslím,že tyto dvě otázky už jsou tolikrát položeny a tolikrát zodpovězeny a tak snad ani nebudu odpovídat abych se moc neopakoval. Děcka, co psali přede mnou to napsali dobře…. Letos vyhrála stabilita .

Budou tyto „souboje“ pokračovat i příští rok? Bude nějaký další silný soupeř?
Tak u holek bude hlavně nejvíce napínavé to, kdo vůbec bude příští rok jezdit. Jestli se na jaře sejdou všechny dosavadní družstva extraligové elity, tak se opět vyrovnaná partie Nevcehle x Kunovice zopakuje. Určitě v dobré formě budou i holky z Pravčic a kdo ví, třeba překvapí nějaký nováček.
U mužů podle mě bude extraligová sezona 2008 vyrovnanější než v loni a jistě jsme už všichni zvědaví kdo s čím přijde.

Co by se dalo na výkonech týmu Nevcehle do příštího roku zlepšit? Kde je slabina?
Budu se opičit po Benym ….Nám by mohlo pomoct větší a hlavně pravidelnější množství tréninků, i když vím, že to bude komplikovaný vzhledem k tomu, že jsou kluci u profíků. Holky by si mohli více zvednout sebevědomí na dráze.

Kde je naopak silná stránka?
Tak letos se o nás říkalo, že dokážeme běhat poměrně rychlé časy no a holky prostě umí na jistotu a zároveň rychle. Co a jak to bude v sezóně 2008 to se teprve uvidí….

Jak dopadne příští sezóna? Jaké máš cíle?
Jak dopadne příští sezona budeme vidět 30.8.2008 v Plumlově.

Bude extraligový „double“ :)?
Bylo by to krásný, ale co odpovědět, když ještě nezačala ani zima…

Jak se chystáš na následující sezónu? Co zimní příprava? Sportuješ?
Snažím se. Bez nějakého pohybu by to asi moc nešlo. Jinak už se těším na jaro jak malej kluk. Tak doufám, že nám to snad půjde a že se sami v sobě nezklamem.

Jak se ti líbila nedávná akce Nevcehle Tek?
Já to hodnotím jako velice zdařilou akcičku. Odpolední soutěž byla super a večer byl ještě lepší :))

Jak se těšíš na zimní soustředění na běžkách?
Těším se moc. Bude to opět něco nového a troufnu si říct, že tato akce bude mít velký úspěch. :))

Děkuji za rozhovor :)
Není za co. Aspoň se něco děje :))
Nějaké vzkazy pro Jardu můžete nechat v diskuzi :))