logo

Rozhovor s Jirkou Pařilem

Jirka Pařil ( Jurič ) je jeden z mých tří bratrů. Přes rok je u profíků (z družstva jsme tam 3), jeho cílem je dostat se do "profícké repre", uvidíme ... :)
Jedním z jeho největších koníčků byla a je hra na kytaru. Před sezónou 2006 se rozmýšlel jestli má hrát v "místí pokleslé sálové kapele" :)) nebo běhat s námi Extraligu. Naštěstí se rozhodl správně a myslím, že takového proudaře nám všichni závidí. Na letošní sezónu (2007) se dokázal úžasně připravit a zařadil se mezi nejlepší proudaře celé Extraligy (republiky). Myslím, že to ale od Juriče nebylo všechno a příští rok budeme všichni koukat... Pomali mi přijde, že už to není o požárním sportu, ale o kulturistice ... :)


Jurič, jak to de? :)
Pořád stejně ...

Nějaké představení, kolik ti je let, kde pracuješ, přítelkyně :)?
Narodil jsem se před 21 lety ve znamení Raka. Pracuji už rok jako profesionální hasič na centrální stanici HZS kraje Vysočina v Jihlavě, kde se věnuji převážně požárnímu sportu. V týmu mám dva sourozence – Milku a dvojče Majpa . Jsem zadaný (reprezentantka Pavla Švaříčková) z Trnavy. Kromě požárního sportu, který je v mých koníčcích na prvním místě, se ještě věnuji hře na kytaru.

Nejoblíbenější jídlo?
Buřty na pivu, řízek a guláš.

Jakou posloucháš (hraješ na kytaru) muziku?
Nightwish, Kabát, Aleš Brichta

Od kdy jsi u hasičů? Jak dlouho závodíš? Hasičské začátky (např. s kým jsi začínal ze současného týmu)..…
Hasičině se věnuji již od útlého mládí. Vzorem v požárním sportu byl tým „starochů“, kde závodil i staroch Milka :-) Ve snu by mě nenapadlo, že s ním budu jednou na proudu. Začátky mé závodní kariéry byly velmi zajímavé... první moje zkušenosti ve sportu jsem získával společně v týmu žáků s Jardou (rozdělovač), Majpem (koš), Myšákem (Plumlov), Zdenym a Lukášem (proudy Urbanov). Nikdy by mě nenapadlo, že jednou budeme na nejslavnější lize požárního sportu hlavními rivaly.

Předpokládal jsi někdy, že se Nevcehle dostane v Extralize tak vysoko? Že bude patřit mezi nejlepší družstva v republice? Jak někdy někde někdo psal: „žijící legenda“.
Určitě ne. Ale byl to jeden z mých dětských snů závodit proti hvězdám Extraligy (Radíkov, Petrovice, ...) a jednou patřit k těm nejlepším. Byla to moje největší motivace proč trénovat.

Jaké jsou tvé největší hasičské úspěchy? Vítězství v Extralize je samozřejmě na prvním místě, co nějaké další úspěchy? Nějaký vyhraný závod, který tě moc těší?
Samozřejmě vítězství Extraligy v PÚ 2006 byl jeden z mých nejlepších sportovních úspěchů, prostě super, nepopsatelný pocit. Dále bych zmínil vítězství noční soutěže v Telči 2007, kde jsme po každoroční smůle konečně zvítězili a ještě k tomu v rekordním čase. Vítěžství 2 ročníků Lenina v Širokém dole 2005, 2007 také nemůžu opomenout.
Dalším sportovním úspěchem, na který jsem pyšný, je 1. místo na Středoškoslkém atletickém poháry Kraje Vysočina, kde jsem zaběhl hladkou stovku v rekordím čase 11,43 s.

Jak jsi spokojen s uplynulou sezónou 2007?
S letošní sezónou jsem spokojen. A s Extraligou? „Mohlo to dopadnou ještě hůř!“

Co nejvíce tě na uplynulé sezóně těší? Na jaký výkon jsi pyšná? Co se ti povedlo? Co se povedlo celému tvému týmu?
Nejvíce mě těší náš tým, co se týče kolektivity a vztahů. Velkou radost mi udělali i naši fanoušci, kteří nás tradičně nezklamali a přijeli nás podpořit na některé závody Extraligy. Jiří a Háčku moc vám děkujem. Pyšný jsem na sestřik z Květinova (Extraliga) 16,46s a ze Širokého dolu (2B) 13,86s.

Co se Ti naopak nepovedlo? Nějaká chyba, problém?
Kuriózní devatenáctkový sestřik v Radíkově v leže na zádech, s kterým jsem si vysloužil foto na pódiu v Plzni, při předávání cen v požárním sportu a legendární helmu Kurvílka. Tento kousek se mi podařil po druhé v životě a doufám, že i naposled.

Jak vidíš letošní souboje mezi Nevcehle x Kunovice?
Byl to zážitek, paráda!

Jak vidíš letošní souboje mezi Nevcehle x Plumlov x Radíkov?
Bylo to velmi dramatické a napínavé, ale bohužel se nám ten závěr nepodařil podle představ… Zklamání a neúspěch ke sportu také patří, bohužel.

Budou tyto „souboje“ pokračovat i příští rok? Bude nějaký další silný soupeř?
„Příští rok to bude řežba!“ Už jenom díky tomu, že se na extraligu chystají kluci z Trnavy (TR) a Čechtín (TR) bude mít ve svých řadách proudařskou posilu. (nebudu zatím prozrazovat o koho jde..) Jinak pevně doufám, že se příští rok povede lépe i borcům z Úherců, kteří si letos vybrali pytle smůly. Už jsem na to max. vyhecovanej.

Co by se dalo na výkonech týmu Nevcehle do příštího roku zlepšit? Kde je slabina?
V požárním útoku je pořád co zlepšovat, ale v prvé řadě musíme podávat stabilnější výkony, které se nám letos moc nedařily a na které jsme v konečném pořadí dojeli. A dále se snažit sladit sestřiky.

Kde je naopak silná stránka?
Myslím si, že naší silnou stránkou a zároveň oporou v týmu jsou náš rozdělovač Jarda a béčkař Beny, na které se můžeme vždy s Milkou spolehnout, že budeme na čáře. A dále velkým plus jsou, naše rychlé útoky, které nás letos několikrát dostaly na přední příčky Extraligy.

Jak dopadne příští sezóna? Jaké máš cíle?
„Zvítězit a nezranit se“

Bude extraligový „double“ :)?
Uvidíme, byla by to paráda...

Jak se chystáš na následující sezónu? Co zimní příprava? Sportuješ?
Zimní přípravě se věnuji rok od roku čím dál víc. Buď dřu v práci, doma a nebo v tělocvičně. Jinak tréninkový plán si nechám raději pro sebe. :-)

Jak se ti líbila nedávná akce Nevcehle Tek?
Nato, že jsme do něčeho takového šli vůbec poprvé, to byla neuvěřitelná akce. Ještě druhý den večer mě bolela hlava!!! :-)

Jak se těšíš na zimní soustředění na běžkách?
Ano, těším. U nás na Vysočině, kde jsou samé haldy sněhu, se také nedá dělat téměř nic jiného.

Děkuji za rozhovor :)

Nějaké vzkazy pro Juriče můžete nechat v diskuzi :))