logo

Rozhovor s Luckou Vítů

Lucka Vítů ( Lůca , Chambers ) je z poměrně vzdálených Zvolenovic. Do Nevcehle to je asi 15 km, ale Lucka jezdí na tréninky pravidelně na kole, když prší tak jede na motorce :)). Lucka k nám na proud nastoupila když byla Extraliga v Nevcehli v plenkách, takže byla u každé extraligové "bedny". Chambers si troufne dávat proudnici na konci, do čehož se moc holek - proudařek nepouští. Je dobře rychlostně vybavená, jenže na rozdíl od mnoha proudařů a proudařek to má, podle mě, vydřené pravidelným tréninkem.

Chambers, jak to de? :)
Ještě není tak špatně aby nemohlo být hůř.

Nějaké představení, kolik ti je let, kde studuješ, přítel, přítelkyně v týmu :)?
Jmenuji se Lucie Vítů, bydlím ve Zvolenovicích, je mi 20 a kousíček (to se mi nějak nezdá, ale budiž :)), zatím ještě studuju v Praze tělocvik. Přítelkyně? Jasně, přece Anet, El, Jíťa, Janča, Zůza, Evka!

Od kdy jsi u hasičů? Jak dlouho závodíš? Hasičské začátky (např. s kým jsi začínala ze současného týmu)..…
S hasičema jsem začínala u nás ale to nestojí za řeč, bohužel. Cirka rok jsem jezdila do Červeného Hrádku potom do Dačic … Tam jsem byla jednu sezónu pak už jste mě draftovali, to bylo v roce 2004.

Předpokládala jsi někdy, že se Nevcehle dostane v Extralize tak vysoko? Že bude patřit mezi nejlepší družstva v republice? Jak někdy někde někdo psal: „žijící legenda“.
U založení družstva holek jsem nebyla, tak nevím jestli můžu soudit, musím ale říct že už na prvním tréninku jsem poznala ten rozdíl oproti předchozím dvěma družstvům, za které jsem běhala. Jiný přístup k tréninku, dobrý kolektiv, podpora od kluků … zkrátka to byl rozdíl. Určitě velký dík patří klukům „starochům“, kteří mají velkou zásluhu na tom, kde dnes Nevcehle je.

Jaké jsou tvé největší hasičské úspěchy? Vítězství v Extralize je samozřejmě na prvním místě, co nějaké další úspěchy? Nějaký vyhraný závod, který tě moc těší?
Těší mě 3. místo na Extralize v roce 2005, je pravda že jsme nepodávaly supr výkony ale myslím si že jsme se úplně neztratily, bylo to takový rozkoukávání a sbírání zkušeností. Takhle to cítím já, třeba má někdo jiný názor.
Zmínila bych i Pohár Mistrů ve Vacenovicích který jsme vyhrály v roce 2005 a 2006, i když to první výtězství nebylo se super časem. Vítězství na Tréninkovém kempu v Bezděkově pod Třemšínem 2007 mě těší hlavně proto, že jsme to zvládly po fyzické stránce, běželo se docela dost útoků, terén nebyl nic moc a bylo to na začátku sezóny.
Z první šestnácky mám taky radost, bylo to první pokoření 17 vteřin - 16,99 Pohár Mistrů ve Vacenovicích 2006. V Bašnici 2006 - 16,91 jsme ji alespoň o koušíček vylepšily. Největší radost mám samozřejmě z 1. místa Extraligy 2007 a z rekordu v Petrovicích 16,43, kde jsme dali s klukama 16ctkový double, na to se nedá zapomenout. Poletuju jojojojooooooo

Jak jsi spokojena s uplynulou sezónou 2007?
S Extraligou spokojená jsem (i když některý časy by mohly být lepší, to asi ale vždycky). Konečně jsme dávaly stabilnější časy. Mrzí mě že jsme neobjezdily víc soutěží.
Chtěla bych moc poděkovat Ivetě Pospíchalové z Pavlova, Katce Pelejové z Nevcehle a Pavle Švaříčkové z Trnavy za pomoc při letošní Extralize. Občas se stalo, že někdo od nás nemohl jet, tak holky bezproblému zastoupily. Děkuji velice :)

Co nejvíce tě na uplynulé sezóně těší? Na jaký výkon jsi pyšná? Co se ti povedlo? Co se povedlo celému tvému týmu?
Jak už jsem psala. Celkové vítězství na Extralize, rekord a double z Petrovic.

Co se Ti naopak nepovedlo? Nějaká chyba, problém?
Myslím že je to jasný. Tak třeba: nezvládla jsem držet krok s Evkou a Ořechem v Babicích, musela jsem prchnout dokud to šlo :)
Ne vážně. Určitě Opatovice, nejradši bych se někde viděla. Výkon v Úhercích mě taky mrzel i když bylo rozhodnuto a brzy se to zapilo.

Jak vidíš letošní souboje mezi Nevcehle x Kunovice?
Když jsem přestávala věřit že bychom to mohly vyhrát, přála jsem si aspoň rekord a bum. Po Neplachovicích to vypadalo že je to v háji úplně. Nakonec se nám podařilo obojí a je to krásný.
Přesto z nich mám pořád respekt. Řekla bych že jsou psychicky odolnější.

Jak vidíš letošní souboje mezi Nevcehle x Plumlov x Radíkov?
Po psychický stránce nevím. Co se týče běhu, tak jste na tom určitě nejlíp, rychlost máte, sílu taky. Možná chybělo kousek štěstí.

Budou tyto „souboje“ pokračovat i příští rok? Bude nějaký další silný soupeř?
Souboje určitě budou. Možná půjde nahoru Čechtín, Lestkov, Urbanov, … Snad budou i soupeřky.

Co by se dalo na výkonech týmu Nevcehle do příštího roku zlepšit? Kde je slabina?
Nevím co zlepšovat u kluků ale u holek se dá určitě!!! To levý brko ať trochu běhá a pořádně stříká!!! ( Lůca běhá levý brko)

Kde je naopak silná stránka?
Umíme poletovat :))

Jak dopadne příští sezóna? Jaké máš cíle?
Doufám že pro oba týmy co nejlíp. Cíle? Více trénovat, zlepšit časy a podávat stabilní výkony.

Bude extraligový „double“ :)?
Bude!!

Jak se chystáš na následující sezónu? Co zimní příprava? Sportuješ?
Jasný příprava. Knedlíky s jahodama, opelky, štrůdly, někdy tlačenka.
Snažím se něco dělat, snad to k něčemu bude.

Jak se ti líbila nedávná akce Nevcehle Tek?
Mazec! Hustý! Síla!

Jak se těšíš na zimní soustředění na běžkách?
Tak to mi nějak uniklo, nic o tom nevím, každopádně jsem pro. No jo, to abych se naučila lyžovat! Fakt to neumím. Kdy to bude? Stihnu to?
Za "úspěšnou" sezónu jsme od obecního zastupitelstva dostali zaplacený víkendový pobyt v kempu v Řásné, kdy si to vybereme, je na nás. Rozhodli jsme se to použít na zimní soustředění.

Děkuji za rozhovor :)
Rádo se stalo.
Nějaké vzkazy pro Lucku můžete nechat v diskuzi :))