logo

Rozhovor s Martinem Šutou

Martin Šuta ( Myšák , Šutys ) je závodník z Urbanova, který od letošního roku začal závodit za Plumlov.
Co k němu napsat, je to prostě dobrej řízek :)
Kdysi si začal říkat Motorová myš, ale ujalo se pouze oslovení Myšák...


Tak draku, jak to de? :)
Ale tak jo, jde to! Plumlov stále jedéééé :)

Na začátek, nějaké představení, kolik ti je let, kde pracuješ, přítelkyně :)…
Ještě 4 měsíce a bude mi 21 let – už mi táhne na třicet..:( Bydlím v Urbanově, v Krahulčí (u přítelkyně) a v létě taky v Plumlově :)
Druhým rokem pracuji v nábytkářské firmě jako vedoucí expedice! Jsem zadaný, moje přítelkyně je dlouholetá spolužačka Zuzka Fortelná! A nevím čím to, ale Zuzka taky hasčinu moc v lásce nemá..!!!

Víme, že hasičsky jsi začínal, tak jako většina z Urbanova, u mladých hasičů v Nevcehli. Od kdy jsi tedy u hasičů? Jak dlouho závodíš? Hasičské začátky (např. s kým jsi začínal ze současných týmů Nevcehle a Urbanova)..…
S hasičinou jsem začal asi ve 3. třídě a hned od prvního závodu jsem věděl, že je to sport číslo 1! Tenkrát jsem začínal s Juričem, Majpem, Lukášem (PP Urbanov), Kozlem (béčkař Urbanov), Jardou (rozdělovač Nevcehle), Kájou (savičář Urbanov), Zdenym (LP Urbanov) atd…
Na žáky vzpomínám strašně rád! Když jsem v Nevcehli jako žák skončil rozhodl jsem se, že se pokusím v Urbanově založit taky sportovní družstvo jako v Nevcehli což se nakonec za pomoci ostatních podařilo a Urbanov v dnešní době měří síly s těmi nejlepšími v republice!

Víme, že jsi z Urbanova, proto se nedá začít jinou otázkou. Proč tedy běháš za Plumlov, který je od Urbanova vzdálen cca 180 km? Prý jsi z Urbanova odešel kvůli vztahům ve družstvu?
Ano, je to tak! Z Urbanova jsem odešel dobrovolně kvůli vztahům ale nejenom v týmu! Poznal jsem, že sport na té nejvyšší extraligové úrovni se nedá dělat bez dobré party a podpory! A to je asi ten důvod proč jsem se rozhodl v Urbanově skončit! Když se do světa rozkřiklo, že v Urbanově končím a jsem volný, tak jsem měl během chvilky hned několik nabídek a kývl jsem na tu první, která byla právě od Plumlova!

Jak často a jak jezdíš do Plumlova trénovat? Jak jezdíš s Plumlovem na závody?
Do Plumlova jezdím jednou a někdy dvakrát to týdne! Každý pátek trénujem a o víkendu závody! Je to dost náročné..v pátek hned z práce chvátat do Plumlova na trénink a v neděli večer se vracet utahaný domů! Když je extraliga tak jezdím na závody s Plumlovákama, ale když jedeme na nějaké pohárové závody, tak jezdím většinou solo, abych byl dřív doma nebo nemusel zbytečně do Plumlova!

Když jsi běhal za Urbanov, tak to jste se teprve otrkávali, teď se bude Urbanov jen zlepšovat, nemrzí tě, že běháš jinde?
Nemrzí mě to! Jsem maximálně spokojený tam kde jsem teď….Teď je ale otázkou to, jestli jsou spokojení tam kde jsem teď :) :) (smích)

Ze začátku sezóny jsi v Plumlově moc „nezářil“, nakonec jste ale vybojovali titul, jak tam jsou s tebou spokojeni? :) Jak jsi tam spokojen ty?
Nedařilo se mi celou sezonu. Z mé strany to byla taková protrápená sezóna s tím nejlepším koncem, který mohl nastat! V Plumlově jsem spokojený, ale nejsem spokojený se svýmy výkony v uplynulé sezóně! No a jestli jsou spokojeni kluci se mnou musí říct sami..:)

Jaké jsou tvé největší hasičské úspěchy? Vítězství v Extralize je samozřejmě na prvním místě, co nějaké další úspěchy? Např. u mladých hasičů. Nějaký vyhraný závod, který tě moc těší…..
V žácích jsou to:
- postup na MČR hry Plamen v Třebíči 2002 a celkové 4 místo
- vítězství v Telči (tuším 2001) s prvním dosaženým časem pod 16s a rok na to s časem Pod 14s, tenkrát s Majpem, Juričem, Jardou, Lukášem (PP Urbanov), Kozlem (béčkař Urbanov)
- 4. místo v běhu na 60m překážek na MČR 2002 – tenkrát mě o fous porazil Jarda z Nevcehle
- 2. místo v běhu na 60m překážek na Memoriálu Marty Habadové v Praze (asi 2002), to mě opět Jarda z Nevcehle porazil :)
V mužích:
- Vítězství v Extralize s Plumlovem 2007
- První bedna na extralize 2005 se Žďárem čas 17. 43s v Trnově
- 2. místo Extraliga Babice 2006 s Urbanovem 18.07s
- 3. místo Extraliga Kunčice 2006 s Urbanovem 17. 76s
- 3. místo Extraliga Bašnice 2006 s Urbanovem 17. 06s
- 1. místo HBL v Květinově 2006 s Urbanovem 16.98s
- 1. místo TRL v Petrovicích 2006 s Urbanovem 16.90s
- 1. místo TRL v Petrovicích 2007 s Plumlovem 16.85s
- 2. místo Extraliga Bašnice 2007 s Plumlovem 17.50s
- 2. místo Extraliga Opatovice 2007 s Plumlovem 17.57s
- 2. místo Extraliga Neplachovice 2007 s Plumlovem 17.20s
- 3. místo Extraliga Květinov 2007 s Plumlovem 17.46s
- 2. místo Extraliga Petrovice 2007 s Plumlovem 17.06s
- 3. místo Extraliga Pravčice 2007 s Plumlovem 17.54s
- 1. místo Extraliga Úherce 2007 s Plumlovem 17.15s
- 3. místo Noční v Telči s Plumlovem 2007 18.26s

Jsi také znám jako „kabátník“. Za která družstva jsi běžel?
Bylo to spoustů družstev, pokusím se na nikoho nezapomenout..:) : Plumlov, Nevcehle, Vacenovice, Žďár, Urbanov, Čechtín, Sychotín, Sedlatice, Sedlejov, Želetava, Jindřichovice, Pavlov, Markvarec, Dolní Němčice, Lesná, Stanoviště, Radonín, Kožichovice, Květinov, Předín, určitě jsem na někoho zapomněl….:)

Kdo z proudařů v těch družstvech, nebo z celé Extraligy se ti zdá nejrychlejší?
Na extralize bych to shrnul asi takhle: 1. Radim - Plumlov, 2. Jurič – Nevcehle, 3. Milka - Nevcehle, Roman + Pizzi Radíkov, Honza – Úherce, Stíhač – Petrovice a mnoho dalších!
No a mimo extraligu bych určitě na první místo zařadil Martina ze Sedlatic.. V dnešní době musí být hodně rychlý a silný každý proudař aby útočil na ty nejvyšší příčky!

Jak jsi spokojen(a) s uplynulou sezónou 2007?
Jak už jsem řekl, se sezónou jsem spokojený! Ale na 100% nemůžu být spokojený se svými výkony!

Co nejvíce tě na uplynulé sezóně těší? Na jaký výkon jsi pyšný? Co se ti povedlo? Co se povedlo celému tvému týmu?
Tak je to určitě vítězství v extralize – úžasný pocit! Jinač jsem pyšný na jediný svůj výkon v letošní sezoně a tím jsou závody v Bašnici! Proč? Protože to byli jediné závody, kdy jsem sestříknul dřív než Radim :) :) Celkový stav na extralize skončil 12:1.. :)

Co se Ti naopak nepovedlo? Nějaká chyba, problém?
Nepovedlo se mi ideálně připravit na uplynulou sezónu! Z loňských závodů mě asi nejvíce mrzí brutální zaváhání na sestřiku v Babicích, kdy jsme mohli Nevcehli a Radíkovu před posledním závodem utíct o pár bodíků!

Jak jsi viděl souboje mezi Nevcehle x Plumlov x Radíkov?
Budu se opakovat, 3 rozdílné vsi!
Plumlov – stabilní výkony,
Radíkov – zjistil, že umí dávat i šestnáctky,
Nevcehle – buď brutální čas a nebo N! Nakonec rozhodly stabilní výkony!

Budou tyto „souboje“ pokračovat i příští rok? Bude nějaký další silný soupeř?
Bezesporu! Souboje budou pokračovat i nadále, ale nejenom mezi první trojkou ale bude tam mnoho dalších jako letos: Lestkov, Bolatice, Urbanov, Úherce, Petrovice, Čechtín, Letohrad - Kunčice a mnoho a mnoho dalších a hlavně nových týmů…

Co by se dalo na výkonech týmu Nevcehle do příštího roku zlepšit? Kde je slabina?
Podle mě, Nevcehle nemá žádnou slabinu. Nevcehle dává brutální časy jako např. v Bašnici 16.60s a čím brutálnější časy se dávají tím je větší pravděpodobnost, že se najde nějaká malá chybička, která skončí neplatným pokusem nebo vysokým časem!

Co by se dalo na výkonech týmu Plumlova do příštího roku zlepšit? Kde je slabina?
Slabina byla letos převážně na mém postu levého proudaře! Je třeba zlepšit běh a sestřiky! Takže vlastně všechno :)

Kde je naopak silná stránka Plumlova?
Silná stránka Plumlova je určitě v partě, bez které to prostě nejde! Mančaft mě na začátku sezóny podržel a to mi určitě hodně pomohlo!

Kde je silná stránka Nevcehle?
To samé….je to prostě dobrá parta!

Jak dopadne příští sezóna? Jaké máš cíle? Myslíš, že znovu zvítězíte?
Jak dopadne přístí sezóna netuším, ale určitě bych chtěl obhájit! Jenže to vy jste chtěli taky co? :)

Jak se chystáš na následující sezónu? Zimní přípravě se teď v zimě dost intenzivně věnuješ, bude to mítt efekt? Co trenérka? Co tréninky s bráchou, vrcholovým cyklistou? :)
No tak snažím se něco dělat :), ale svoje tréninkové metody prozrazovat nebudu, stejně to není nic zajímavého :) Trenérka dobrý :) a s bráchou už nikdy trénovat nebudu, protože je to strašnej blázen – tuhle mě uhnal tak, že mě skoro nesl domů :)

Děkuji za rozhovor :)
Nemáš zač draku :)
22.2. se všichni vyfikněte a děláme zájezd do Plumlova na ples!
PLUMLOV JEDÉÉÉÉÉ :)
Nějaké vzkazy pro Myšáka můžete nechat v diskuzi :))