logo

"Bramborový" Český Rudolec

V sobotu 2. prosince 2006 jsme se zúčastnili II. ročníku Mikulášské soutěže v Českém Rudolci (JH).
Doufám, že už to byla skutečně poslední soutěž letošní sezóny :)


Do Rudolce jsme se vydali plni očekávání, protože jsme zde byli na soutěži naposledy v roce 1998, tehdy byla soutěž v létě a na jiném místě. V současném družstvu je už velmi málo pamětníků, kteří to tehdy zažili :)

Soutěže se zúčastnilo úctyhodných 22 družstev mužů a 3 družstva žen. Úctyhodných kvůli počasí, protože rtuť teploměru ráno ukazovala pouze mírně nad nulu. Nejdříve proběhla kategorie ženy (ženy na 3B). Abych řekl pravdu, ani nevím jak tato kategorie dopadla :(

Jako první z mužské kategorie se na start postavili hasiči z Litavy (ZR). Jejich čas 20,00 vteřiny dával tušit, že i v takové zimě můžou padat kvalitní časy.
My jsme měli na startu starovní číslo 14. Útok by snad dopadl dobře, až na můj výkon. Nějak jsem zapomněl na základně proudnici a to už se samozřejmě nedá stihnout. Jurič na levém proudu sraženo 17,25, jenže já na levém až 19,02. Prozatím to znamenalo vedení v soutěži, jenže na start čekali ještě Urbanov, Plumlov, Sedlatice.
Urbanov - loňský vítěz soutěže, startovní číslo 16. Mašina klukům nezatlačila úplně ideálně a výsledný čas 18,86 nebyl důvod k jásání, přesto stačil na dočasné vedení v soutěži.
Vzdálený Plumlov (okres Prostějov) - startovní číslo 21, vzbudil v těchto končinách velikou pozornost. Drobná chybička při narážení (možná z důvodu veliké zimy a ohnutí savice). Výsledný čas 18,76 je zařadil do vedení soutěže.
Teď už zbývalo jen čekat na poslední družstvo v soutěži, nevyzpytatelné družstvo ze Sedlatic. Slabší koš, jenže fantastické sražení a čas 18,00 (LP 17,50) znamenal přesvědčivé vítězství a ohromnou radost. Extraligová družstva se přeci neporážejí každý den :)

Při nástupu byla množstvím cen odměněna podstatná část zúčastněných družstev.
Jurič vyhrál cenu pro nejlepšího proudaře.
A mohlo se jet domů....
Vlastně do Nevcehle. Plumlov neodmítl pozvání a potěšil nás svojí návštěvou v naší hospůdce. No probrali jsme tam toho spoustu ....