logo

Podzimní schůze Extraligy

V sobotu 18. 11. 2006 jsme se zúčastnili podzimního jednání sdružení právnických osob, schůze Extraligy ČR v PÚ. Schůze probíhala v Ostopovicích (okres Brno-venkov). Článek napsal Milka

Na schůzi bylo několik bodů jednání, ale zřejmě nejdůležitějším bylo stanovení termínů a pořadatelů Extraligy ČR v PÚ pro rok 2007. Z konečného hlasování máme smíšené pocity, protože na poslední chvíli z kandidatury na pořadatelství odstoupili, z různých důvodů, tradiční pořadatelé: Vacenovice a Plumlov. Na hlasování se také nedostavil další letošní pořadatel: Bolatice. Nebylo tedy z čeho vybírat a znamenalo to, že všech 13 zájemců o pořadatelství bude příští ročník 2007 pořádat závody Extraligy. Už jen formalitou bylo hlasování...

Následovalo zvolení termínů, kdy se budou závody konat. Jediný problém byl snad jedině v tom, že závěrečný závod Extraligy chtěli pořádat tradičně Petrovice a nečekaně i Úherce. Už to vypadalo, že se bude hlasovat o tom, kde bude v příštím roce Extraliga ukončena, když nakonec Pavel Fiala ustoupil nátlaku Úherců :)) a přenechal jim ukončení. Úherce chtějí zřejmě v příštím roce slavit titul doma, no uvidíme ...

TERMÍNY EXTRALIGY ČR V PÚ PRO ROK 2007

2.6. Vitka Brněnec - SY
3.6. Letohrad-Kunčice - UO

16.6. Břevenec - OL
17.6. Bašnice - JC

23.6. Opatovice - PR
24.6. Radíkov - PR

21.7. Ostrava - Pustkovec - OV
22.7. Neplachovice - OP

28.7. Květinov - HB
29.7. Petrovice - TR

25.8. Pravčice - KM
26.8. Babice - VS

8.9. Úherce - PS


Po upřesnění termínů pro závody následovala další jednání. Mimo jiné se upřesňovali různé, celkem nepodstatné drobnosti v pravidlech Extraligy ČR (pouze slovíčkaření).

Bylo dohodnuto, že je nutno pořadateli před každým závodem proškolit rozhodčí, aby nedocházelo k různým nedorozuměním.

Saša vystoupil s tím, že po dohodě s panem Minarským a ČT, bude v příštím roce vyhlášení nejlepšího hasiče - sportovce na obrazovkách televize. Galavečeru by se mimo stovkařů a věžarů zúčastnila první tři družstva mužů i žen konečného pořadí Extraligy ČR 2007.

Dále padl od Karlose Gáby návrh, aby se od příštího roku konalo nějaké důstojné zakončení roku pro všechna extraligová družstva. Pronajal by se sál, promítlo by se nějaké to video a slavnostně by se předali poháry a nově i medaile. Něčemu takovému by jsme se určitě nebránili a nebáli by jsme se tuto akci v Nevcehli v novém sále + hospodě uskutečnit.

Mezi další body jednání patřily terče. Čížkovi z Neplachovic (přidali se samozřejmě i ostatní) se nezdála kvalita některých terčů. Některé terče jdou příliš snadno srazit. Karlos se nabídl, že do únorové schůze Extraligy zhotoví nějaký kalibr, kterým se budou zřejmě od příštího roku na závodech zkoušet terče, zda nejdou příliš snadno dolů. No uvidíme, jak to bude fungovat.

Určitě se toho na schůzi probralo ještě víc, bohužel už mě nic nenapadá. Kdybych si ještě na něco důležitého vzpoměl, tak to doplním.