logo

Víkendové soustředění v Řásné

 Jak už bylo mnohokrát napsáno a ještě víckrát řečeno, dostali jsme od starosty obce „za příkladnou reprezentaci obce na Extralize i jiných soutěžích“ víkendový pobyt na Řásné ( camp cca 8 km od Telče a cca 18 km od té naší krásné malebné vesničky…..škoda, že není středisková ).    První výprava ve složení Beny, Milka, Jurič a Majp dorazila do campu v 15:00 a začali připravovat zázemí ( dovezli základnu, 1x sud piva a chlazení ). Kluci děkujem!

    O půl páté se přiřítila na svém pekelném stroji ( 13-ti letá favoritka ) Lůca a „takřka“ na záda jí dýchaly Janča, Evka, Anet, Anďa a Káťa – příjezd v 17:30. Ty přijely v rámci tréninku na kolech. Evka z toho byla chuděra vyprahlá jak SAHARA a hned se hrnula kví – kví – kví – k výčepu.Já jsem dorazila až v 20:00 a vzhledem k tomu, že letos už se hasičině budu věnovat jen jako divák, přijela jsem na čtyřech kolech – nač huntovat tělo?!

    Jarda Mlčoch chtěl původně přijet Ávií ( to ale jenom tvrdil Janče, aby se o něj nebála, vždyť na silnici číhá spoustu nebezpečí ), ale nakonec dorazil v 21:00 taky na kole.

    Překvapivě nepřekvapili a poslední dorazili Ávií kluci Šebestíci s doprovodem ( Pěťa, Pěťa a Zuzka ). V útrobách Ávie se skrývala mašina ( kterou kluci ještě na poslední chvíli spravovali a proto přijeli tak pozdě ) a další sud piva.

    Když jsme se konečně všichni „posjížděli“ a dali jsme si večeři ( vařili tam nad naše očekávání ) a pár piveček, přesunuli jsme se na chatu, kde už na nás čekal naražený sud. Kluci děkujem!

    O zábavu se tradičně postaral Jurič se svou kytarou, která měla na začátku všechny struny. Něco před půlnocí někdo vytáhl FERNET 8000 a mohlo začít utužování hasičského kolektivu pro sezonu 2008 ( mimochodem tahle tekutina na mě opravdu neudělala dojem ).    Překvapení večera: Pajosovi nechutná pivo!!!     

    Kam ten svět spěje?!

    V 1:00 jsme si zahráli na Paka ( HU! ), díky které jsme zjistili, že v tuto hodinu a pod vlivem nejsme schopni dosáhnout intelektu dětí základní školy.

1:15    Janča: „Někdy se pozvracet není tak špatný“
               ( reakce na píseň Kozel – J. Nohavica )
1:20    Lucka první „čelo“…..vzápětí odešla spát…1:18    Jurič hraje „k tanci a poslechu“ písničku „Máma“………kluci                                pláčou……

1:23    Lůca se zjevuje za oknem. Nespí!

1:27    Jurič začíná hrát kolovou ( bratři Pospíšilové mohou závidět )1:30    Lucka – druhý „čelo“
           první vylité víno – moje!
           Jurič hrozně smrdí a nemůže najít trsátko

1:55    Jarda ožil při sólu písně pro něj ( Nám se stalo něco překrásného –                        Lotrando a Zubejda )

1:56    Jarda už toho má dost

2:16    Majp s Petrou se někam vytratili, kdo ví co asi dělají ...
           Co s Pajou? Pořád nepije pivo….půl flašky Fernet 8000 vypité.

3:34    Nějak se nám všichni vytratili, nevíme kam! Jsme tu jen Milka, Jety, Janča,              Evka, Paja a Prcek
           Začíná vášnivá debata o tom zda koupit či nekoupit nové hasičské auto.

          Někdy okolo půl páté odchází i ti poslední do postele.   

          Dobrou noc…..