logo

Víkendové soustředění v Řásné

 Sobota

    Nevím kdy se začali probouzet ostatní, ale mě vzbudil v 9:30 Beny svým „něžným hlasem“, když nám v pokoji zařval „BUDÍČÉÉÉK!“.

   V deset odcházíme na snídani a protože venku prší, je nám jasné, že z plánovaného dopoledního běhu nebude nic ( nedá se říct, že by se některým neulevilo ). Pouze hrstka statečných ( Anet, Beny, Milka, Janča a Jarda ) se i přes nepřízeň počasí vydává na procházku k Velkopařezitému rybníku ( čerstvý vzduch jim dělá dobře ). Zbytek osazenstva se vrací na chatu a dospává co nestihli v noci. Okolo poledne přestává pršet a v těch odpovědnějších z nás ( Lucka a Anďa ) uzrává myšlenka, že si půjdou zaběhat.

   V jednu hodinu jdeme na oběd. Někomu chutná, někomu už méně….. ( kuchařova vina to rozhodně není ). Po obědě začínají kluci připravovat základnu a já s Evkou se jdeme provětrat k Plodovému rybníku. Když se vracíme, kluci už naplno trénují základnu. Po nich se dostávají na řadu i holky. Je na místě podotknout, že trénink základny se vyvíjí velice slibně! Soupeři se mají na co těšit!!! Kluci si ještě přidávají trénink frekvance ( běhání mezi laťkama ) a odrazů ( skákání přes překážky ). Holky udiveně koukají co všechno ten Jurič dokáže vymyslet.

    Něco po čtvrté hodině odpolední přichází na řadu běhání do meze ( další Juričova specialitka ). Kluci nastupují v plně sestavě ( ano, běhají i kluci Šebestovi s Majpem ), z holek jen Lůce, Anďa a Anet. Po třetím vyběhnutí Milka simuluje natažení čtyřhlavého steheního svalu ( Musculus Qvadriceps Femoris ) – jak nás poučila Anet. V 16:47 přijíždí Janča a Milka má důvod se z běhání ulít definitivně.

    Zbytek odpoledne trávíme před chatou a probíráme teoretickou část tréninku. Samozřejmě doplňujeme tekutiny, takže nápadů je spousta……

    V 18:30 nám začíná kručet v oblastech břicha a proto vyrážíme na večeři. Domníváme se, že dnes nám vaří jiný kuchař, protože stejná jídla vypadají úplně jinak. Po večeři se opět přesouváme na chatu a doplňujeme tekutiny.

    Okolo deváté hodiny večerní přijíždějí další kamarádi z Nevcehle ( Jiřík, Cvrček, Fanda, Ráďa a Vlasta ) a společně se zdokonalujeme v utužování kolektivu.

    22:52 - Evka nechce pivo a odchází spát!! Co se to děje?!

    1:42 – společnosti ubývá, někdo odjel do Mrákotína na disko, ale zato přijel Šerif ( zavřel v Nevcehli hospodu a přijel nás zkontrolovat – je to od něj velice pěkné gesto ) - „páka“ v podání Lucky a Anety

    1:50 - Aneta se Zkratem měří kdo má delší nohu a ostatní části těla, všichni přítomní se přidali ( Zkrat, Milka, Beny, Anet, Šerif, Prcek, Peťa a Lucka )

    2:00 - Závody, kdo vydrží nejdéle se zadrženým dechem. S přehledem vyhrává Aneta. Vydrží neuvěřitelných 1:40 … Stejně asi fixlovala, dýchala kůží .. V létě to zopakujeme a ponoříme ji na nějakou minutu do kádě.

    2:07 -Aneta má přednášku z genetiky…..pravděpodobnost dvojčat u Pařilů, 4 holky u Hradecků atd…..

    2:32 - Aneta se dost rozpovídala….. …..jak kráva bleje……kniha, bachor, čepec, slez…..
           - Zkrat celý večer rozebírá problém jelena, když jde „na malou“. Jelen prostě nemá ruku, aby si ho podržel, má „jenom“ 4 nohy s kopýtkama. A to je ten problém – nemůže si ho podržet, aby se nepochcal….

    2:37 – jak Zkrat „vyvařoval vyndavací zuby ve vodě vroucí“. To nebyla žádná prdel!! Umělý zuby to není žádný med – nemáš žádnou chuť – jestli jíš hranolky nebo bahno, tak je to jedno. Víte hovno hošánci!

    2:46 - Když jsem měl vyndavací zuby, tak bylo nejhorší, když se mi chtělo blít, to jsem je musel napřed vyndat…. Je lepší je vyndat, než je pak hledat v kopřivách. - „Opovaž se to tam napsat, to už je několik set let“.

    2:51 - Šerif měří dvoucentimetrovýho titána….. a další neskutečné míry.
           - Šerif není tlustej, má jenom tlustou kůži. Pod ní už je jenom libový.

    3:04 Šerif: „Co je lepší? Být chudý a nemocný, nebo zdravý a bohatý? Ta první možnost je dost dobrý adrenalin…“

    3:10 Přijeji Jurič s Pajou z Mrákotína….

    3:15 Přišla Efka ( dost otlačená ), napila se spritu a přemlouvá Jiříka, aby šel spát :)

    3:22 Jiřík se zvedá ze židle a jde spát :(

    3:30 Jako poslední jsme zde zbyli: Jurič, Milka, Paja, Beny, Anet a Šerif Šerif: „Vyfotíme prdel!!! Efky!!!

    3:35 Beny, řeklo se kurva bez bab. Jurič včera ležel s Benym jen v trenclích a dnes chce s nima jít spát i Milka. Anet přebývá……

    3:40 Zní to pořád dokola: „ETERÉŠTÁ, ETERETA ETERETA“ „Moje míra, moje míra“

    3:50 Jurič odpadá a Paja se taky chystá jít spát

    3:51 Milka a Beny nesou Mlčochovi hadice do postele, aby mohl trénovat i v noci, ale Mlčoch nespí. Nepovedlo se, je to špatný

    4:01 Šerif jde spát – k Juričovi

    4:07 Už tu sedíme jen Milka, Anet a Beny

    4:35 Ukládáme se k spánku, všichni už spí….