logo

Noční TELČ 2007

V sobotu 1. září 2007 se na náměstí Zachariáše z Hradce v Telči uskutečnil VIII. ročník soutěží v požárním útoku.
Mladí hasiči závodili v dopoledních a odpoledních hodinách O pohár starosty města Telče. Ženy v podvečer O pohár Zámku Telč. Na hlavní soutěži dne, noční soutěži mužů se bojovalo O pohár města Telče.
Pořadatelem této megashow požárního sportu je SDH Nevcehle. Časomíra SDH Petrovice.
Soutěž mužů a žen byla pouze pro pozvaná družstva; trochu jsem to s počtem rozdaných přihlášek přehnal, ale nakonec to vyšlo akorát. Přijelo závodit 27 družstev žen a 60 družstev mužů.
Dopolední soutěž mladých hasičů začala cca v 9:00. Soutěží se na dvou drahách na dva pokusy, kdy se lepší čas počítá. Myslím, že se soutěže zúčastnil rekordní počet družstev.

V kategorii starších žáků si mezi 34 družstvy zajistil vítězství s časem 13,42 (1. pokus 13,82) Radonín (TR). Druhé místo bral veliký favorit Pravčice (KM), za čas 13,84 (1. pokus 17,13). Třetí místo Heraltice (TR), za čas 13,98 (2. pokus 14,22). Nejlepší zástupce našeho okresu Brtnice "až" na 8. místě (16,40). Domácí Nevcehle, s velikými chybami, s časem 19,68 na 27. místě (co by jsme před 15ti lety za ten čas dali :)). Kluci z dnešní "dospělé" Nevcehle a Urbanova tento neúspěch neviděli moc rádi, to oni zde před pár lety několikrát za mladé hasiče pro domácí vyhráli. A podívejme se, co z nich teď vyrostlo :)

V kategorii mladších žáků si mezi 9ti družstvy vítězství odvezl opět Radonín B (TR), za čas 16,36 (2. pokus 26,20). Druhá Nevcehle, s časem 18,50 (1. pokus 20,11). Třetí Brtnice C 19,45 (1. pokus 19,47).

Putovní pohár starosty města Telče letošní rok poprvé putuje mimo hranice okresu, ale určitě poprávu. Družstvo Radonína, za které závodí převážně děvčata si vítězství opravdu zasloužilo. Jsem zvědav, až děvčata z tohoto družstva vyrostou, jak budou "válet" dál.

Výsledky soutěže mladých hasičů


V 16:15 předvedla ukázku pořárního útoku přípravka MŠ Nevcehle.

Poté nastoupil tým velikých příznivců požárního útoku, Dream Team kraje Vysočina, ve složení:
koš - Dana Čírtková, vedoucí týmu, redaktorka Jihlavský listů, starostka Nové Říše, rodačka z Nevcehle
narážeč - Martin Vokřál, Studená, dvorní výrobce a dodavatel pohárů do Telče a širokého okolí; pohary.com
strojník - Josef Muranský, velitel hasičské stanice Telč
béčka - Bohumil Norek, kastelán, ředitel Zámku Telč
rozdělovač - Jiří Šindelář, předseda okresního sdružení DH, velitel hasičské stanice Třešť
levý proud - Roman Fabeš, starosta města Telče
pravý proud - Miloš Vystrčil, hejtman kraje Vysočina
Útok za hranicemi chápání a lidských možností byl dokončen s časem přes třicet vteřin. Ze zákulisních informací na následném "rozebírání" útoku v nedaleké zahrádce zaznělo, že "příští rok jdeme pod 30". Kolikátý rok už to tam zaznělo? :)))


Chvilku před pátou hodinou nám začala soutěž žen, O pohár Zámku Telč.
Jako první pustila na start rozhodčí soutěže, Miluška Mácová, trojnásobné vítězky soutěže v Telči, několikanásobné vítězky Extraligy ČR, dnes již "veteránky" Výčapy. Holky se do útoku fantasticky opřely a byl z toho čas 18,86 (LP 18,51). Vedení v soutěži jim vydrželo jen do chvíle, než se na start postavila děvčata Výčapy B. Dorostenky, které se zúčastnily letošního MČR dorostu, ukázaly, že měly dobré učitelky a s časem 18,59 (LP 18,42) se dostaly do vedení soutěže.
V letošním roce si do Telče našlo poprvé cestu spousta kvalitních ženských týmu z celé republiky. Pravčice (okres Kroměříž) , s chybou až 24. místo (39,58). Kunětice (okres Pardubice), také s chybami 12. místo (21,96). Sychotín (okres Blansko), s prostřikem 20,46 (PP 19,21) 7. místo. Páté Poděvousy (okres Domažlice), také prostřik a čas 19,71 (PP 18,13). Doufám, že neúspěch v Telči tato družstvo neodradí a příští rok se nám opět ukáží.
Domácí děvčata z Nevcehle měly letos 2 týmy. Tým B, ze kterého rostou kvalitní náhradnice, skončil na 16. místě, za čas 22,60 (LP 19,76). Nevcehle A, letošní vítězky Extraligy ČR v PÚ, šly na start jako poslední. Strojnice Yetty počkala takticky s vodou a výsledný čas 17,67 (PP 17,23) pro ně znamenal v Telči poprvé vítězství a obrovskou radost, která se v následné noci stupňovala :)


Přesně o půl deváté večer rozhodčí soutěže, pan Miroslav Brunner pustil na základnu první družstvo.
Družstvu ze Stanoviště (okres Brno - venkov) se dostalo té "cti" vyběhnout jako první. Klukům se v Telči poměrně daří, jsou takovým černým koněm soutěže; i letos nezklamali a byl z toho čas 18,31 (PP 17,57). V loňském roce by tento čas stačil na druhé místo, takže snad měli ze svého výkonu radost.
Nezvyklou trojku měli na startu Petrovice (TR). Vítěz telčské soutěže z roku 2004 se do útoku opřel a výsledný čas 18,14 znamenal, že se letos bude běhat opravdu rychle. Lukáš Němec (zvaný Stíhač) na pravém proudu srazil v čase 17,26 což byl nejlepší sestřik večera.
Pětku měli na startu každoroční účastníci soutěže v Telči, kamarádi ze Žďáru (JH). Na pravém proudu se s nimi po dlouhé době ukázal Pavel Kotek (zvaný Kotouč) z Bohdalína. Výsledný čas Žďáru byl 18,56 (LP 17,97).
Jako jedenáctí startovali kluci z Petrovice Béé, na proudu s nimi běžel Pepa z Čechtína (který v Telči nestartoval). Výsledný čas 18,81 (PP 18,62) znamenal v celkovém hodnocení soutěže 8. místo.
Patnáctku měl na startu Plumlov (okres Prostějov), se kterým budeme následující víkend soupeřit o celkové vítězství v letošní Extralize 007. Myslím si, že Richard u stroje počkal přeci jen trochu víc s vodou a čas 18,26 (PP 18,00) nakonec znamenal třetí místo.
Osmnáctý startoval již pravidelný účastník soutěže v Telči. Borci z Černovic (okres Blansko). Jejich čas 18,30 (PP 17,97) v celkovém pořadí nakonec znamenal nepopulární čtvrté místo, ale přesto z něho měli kluci na konečném nástupu radost.
Dvacítku jsme měli na startu my. Stovky diváků kolem celé dráhy nás vyburcovali k traťovému rekordu "telčských kostek". Na oslavy samozřejmě nebylo ani pomyšlení, protože na startu ještě čekalo spoustu kvalitních družstev. Nakonec to ale vyšlo a nikdo nás už nepřekonal. Čas 17,83 (PP 17,55) znamenal celkové vítězství na noční soutěži.
Na celkovém šestém místě letos překvapili kamarádi z Květinova (HB), za čas 18,49 (PP 18,30). Tak alespoň jedna soutěž jim letos "trochu" vyšla. Vždyť v červenci jsme u nich na tréninku byli v jejich podání svědky šestnáctky ..
Desátí skončili se zraněními se potýkající Úherce (okres Plzeň - sever), za čas 18,96 (LP 18,82)
Loňský vítěz Radíkov, který startoval jako čtyřicátý svůj útok nedokončil. Pizzi se trochu přibrzdil na základně, nejrychlejší voda na soutěži, Roman na levém proudu nedal na konci proudnici...
V Telči se letos ukázalo veliké množství kvalitních družstev, které zde byli poprvé: Hluboké (TR), Litava (BO), Poděvousy (DO), nejvzdálenější účastník Lhenice (TP), Jinolice (JC), Olšovec (PR), Sychotín (BK). Snad se jim v Telči líbilo a za rok se uvidíme znovu.

Výsledky soutěže žen a mužů


O půl druhé ranní bylo dobojováno. Následoval nástup, předání velikého množství cen pro družstva mužů, Putovní pohár města Telče do našich rukou (v Nevcehli byl naposledy v roce 2003). A potom jsme šli většina pořadatelů uklízet náměstí.
Jako pořadatelé toho máme každoročně opravdu dost a jako každý rok se po soutěži klade otázka: "pořádat další ročník, nebo ne?".
Ale vzhledem k tomu, že Jirka Poukar letos připravil další novinky na soutěži: svící čáru startovní i čáru stříkání, světlo okolo základny, světlo v kádi (které bylo opravdu super), si myslím, že příští ročník asi bude ;)Historie soutěže v Telči