logo

Fanoušci Nevcehle plačte, muži skončili až třetí v Extralize 2007 :(

    Jsem ještě plný negativních emocí; moc se mi do psaní článku nechce, ale něco se pokusím "sesmolit".

    Do Úherců, na poslední závod Extraligy ČR v požárním útoku 2007, jsme odjížděli jako lídr průběžného pořadí. Měli jsme tříbodový náskok na Plumlov a jedenáctibodový náskok na třetí Radíkov. Na nějaké konečné třetí místo jsme ale vůbec nemysleli. Trénink poslední týden se zdál být fajn a říkali jsme si že Úherce, se kterými jsme bojovali vloni o celkové prvenství byli přeci jenom větší oříšek a zvládli jsme to.

    Ani moc nevím, jak komu šli předvedené pokusy, hlavně jsme se soustředili na sebe, takže o předvedených výkonech moc přehled nemám. Výsledky zde. Co tak vím podle výsledkovky a matně si vzpomínám, že na soutěži bylo dost dobrých družstev ze Západočeské ligy. Potom jedenáctku na startu měli Petrovice, bohužel pravý proud Vojta jim to zase prostříkl a čas 18,77 (PP 17,24) byl zklamáním. Patnáctku na startu měl Plumlov. Útok se jim povedl za 17,15 (PP 16,62), takže si říkáme OK, jdeme do nich. Sedmnáctý Radíkov 17,31 (PP 16,64).
Dvacítku na startu jsme měli my. Jarda (nejlepší rozdělovač na noční soutěži v Babicích) bohužel nedal rozdělovač, byli jsme daleko od terčů a nedokončili jsme svůj pokus.

    V ženské kategorii už vlastně o nic nešlo. Na prvních třech místech bylo rozhodnuto. Jediné co zbývalo dořešit, bylo, jestli budou čtvrté Loukov, nebo Pravčice (které začaly jezdit Extraligu až po čtyřech závodech). Naše holky nastoupily na start tradičně jako druhé. Holky chtěli zřejmě dát znovu extraligový rekord, protože voda z mašiny byla dost pod devět vteřin. Trochu už ale před útokem s námi "slavili" náš neúspěch a zřejmě proto se vytopili a výsledný čas 31,41 (LP 23,92) je opravdu nový rekord :))). Kunovice chtěly také vyhrát, bohužel Iva (nejlepší rozdělovačka na noční soutěži v Babicích) nedala rozdělovač a byl z toho neplatný pokus. Holky z Loukova, s časem 20,29 (LP 19,49) také určitě nebyly spokojeny. Lhotky Team 20,65 (PP 19,08) taky ne. Pravčice šly na start poslední, protože se jich většina zúčastnila ještě dopoledního závodu ve stovkách v Borovanech. (Ještě, že tam Klára zůstala 0,04 za svým národním rekordem, kdyby rekord padl, to by asi kvůli měření a vážení nářadí soutěž v Úhercích nestihly...). To nejlepší tedy přišlo až na konec, holky z Pravčic zvítězili, v čase 18,67 (LP 18,22). Druhé místo braly Chrásťany (LT) 19,32 (PP 18,28). Třetí Poděvousy (DO) 20,27 (PP 18,51).

    Tak nám skončila Extraliga 2007. Do podrobnějšího rozboru z naší strany se pustím snad někdy později. V mužské kategorii vyhrál Plumlov (158 bodů). Druhý Radíkov (145 bodů). Třetí Nevcehle (141 bodů). Plumlov pokaždé bodoval, což rozhodlo. My jsme měli 4 závody bez bodu. Už vím, jak se vloni cítili Úherce, když byli 11x na bedně a skončili za námi druzí.... Letos se znovu potvrdilo pravidlo, že když Karlos (Gába) udělá někomu mašinu, tak s ní příští rok nevyhraje. Chtěli jsme tohle pravidlo obejít, bohužel to nevyšlo. Myslím si, že příští rok se mají příznivci Extraligy a exelentních požárních útoků opravdu na co těšit. Jestli šly letos časy dolů, tak příští rok půjdou znovu ....

    V ženské kategorii to skončilo tak nějak podobně. Naše holky pokaždé bodovali (mimo posledního nicneřešícího závodu) a zvítězili (94 bodů). Kunovice druhé (83 bodů). Třetí Lhotky - Team (62 bodů). Ze zákulisních informací jsem zaslechl, že to byla poslední sezóna pro Kunovice a Lhotky? Snad ne!

    Na závěr bych chtěl poděkovat všem fanouškům, kteří nám při útoku v Úhercích fandili, atmosféra byla fantastická! Dík!Konečné výsledky Extraligy 2007 (včetně časů)Díky Daverákovi a všem kdo nám gratuloveli k "třetímu" místu.
Díky, moc si toho vážíme!

Dizkuze na stránkách SDH Nevcehle