logo

Hasiči zachraňovali novináře

Tři stateční hasiči z Nevcehle v nedělních podvečerních hodinách zachraňovali dva novináře z Jihlavského Deníku.


Novináři z Jihlavského Deníku Miroslav Mareš a Jaroslav Paclík se účastnili nedělní schůze (24.2.), kvůli Jihlavské lize Open v Nevcehelském klubu.

Po skončení schůze se novináři vydali hledat známé (neznámé) chráněné místo do přilehlých lesů, kde se daří tisícovkám bledulí jarních.

Jeden pavlovský hasič maloval velmi podrobný plánek: začal na papíře a skončil na ubruse. Bohužel novináři si s sebou vzali pouze první část plánku na papíře... Co čert nechtěl .. v lese zabloudili a navíc s vozidlem zapadli.

Asi po hodině marného snažení o vyproštění vozidla novináři zvažovali zda je lepší volat na pomoc hasiče nebo traktoristku s traktorem. Zvítězila varianta volat hasiče, neb hasič z Nevcehle vytáhne škodovku z bláta i bez traktoru. Dojezdový čas nevcehelských hasičů byl vynikající. Díky skvělým orientačním smyslům a vynikající znalosti místního terénu se třem statečným hasičům podařilo unavené a vyčerpané novináře najít a zachránit.

Novináři byli přesto mírně zklamáni, že se záchranné akce neúčastnily i místní hasičky a zvažovali, zda nejde o úmyslnou pohlavní diksriminaci žen. Přeci jen nechat se zachraňovat hasičkou z Nevcehle uprostřed pustých a liduprázdných lesů by bylo příjemnější než záchrana urostlým hasičem. Novináři původně uvažovali, zda nesimulovat bezvědomí a neočekávat dýchání z úst do úst. Nicméně po spatření urostlých hasičů od simulace bezvědomí upustili....

Náklady na záchranou akci budou novinářům vyučtovány včetně mimořádné přirážky za rychlé a kvalitní služby. Splatno v nejbližším možném termínu v naturálním plnění v Hasičském klubu Nevcehle….

Podařilo se nám sehnat vyjádření jednoho ze zachráněných novinářů, samozřejmě již z tepla domova: "Poučení pro budoucnost: Nevěřit plánkům malovaným v hospodě se slovy "Nemůžete zabloudit". A naopak věřit: KDYŽ VŠECHNO SELŽE A NIC SE NEDAŘÍ - NEVCEHELSKÝ HASIČ TĚ ZACHRÁNÍ. nebo: HASIČ JE LEPŠÍ NEŽ TRAKTORISTA."