logo

Stručný zápis z jarní schůze Extraligy

Dne 15.3.2008 jsem se zúčastnil jarní schůze Extraligy ČR v PÚ konané v Brně – Ostopovicích. Aniž by jsme jakožto SDH Nevcehle byli zváni, tak přesto jsem tam vyrazil nás přihlásit do sdružení Extraligy. Zároveň jsem tam zastupoval SDH Sedlejov jakožto pořadatele jednoho ze závodů letošního ročníku.


Cestu do Brna jsem si domluvil s kamarády  z Úherců ( Úherec – asi správně pravopisně :)), kteří mě vyzvedávali na čerpací stanici u nájezdu u Jihlavy. Musím apelovat, že by jsme si měli taky už pořídit nějaké nové auto na cestování po Extralize. Přeci jen tou avií už to není tak rychlé a hlavně bezpečné. Po velmi svižném Sašově přeletu z Jihlavy do Brna jsme se dostali na místo samé konání schůze. Kvůli Sašovi a jeho členství v radě Extraligy jsme museli být na schůzi už v 11 hodin, ale jak bývá zvykem, tak se rada sešla až o půl dvanácté. :)
Ještě před začátkem schůze jsem na místě sepsal žádost o přijetí do členství.
Ve dvanáct hodin začala schůze proslovem předsedy rady panem Bábíkem ve kterém zhodnotil loňskou sezonu a její výsledky. Dále následovalo zhodnocení finančních prostředků Extraligy. Jejich výdaje za hodnocení, registraci názvu, galavečeru v Plzni apod..

Projednávané věci napíši pouze v bodech a pouze ty hlavní.

a) hlasování o přijetí SDH Nevcehle do členství → SDH Nevcehle přijata ( 100 % podpora hlasujích ) :) → od této chvíle jsme jakožto SDH Nevcehle zastoupená mnou mohli též hlasovat

b) Padl návrh na zrušení zahajovacích nástupů. Tento návrh byl zamítnut. Pouze padlo aspoň něco takového, že by se mohl omezit a neprotahovat ho nějakými zbytečně dlouhými proslovy.

c) začátek nedělních soutěží. Padly dva návrhy. Saša 9:00. p.Bábík 10:00 . Rozlouskl to Richard. 9:30. → odsouhlaseno bylo 9:30. Nástup by měl být cca.v 9:15 a v 9:30 se půjde první družstvo připravovat na základnu.

d) řešili se předčasné odjezdy družstev se soutěží. Vloni v tom možná začínal být trochu nepořádek, takže bylo třeba tento problém vyřešit. → odsouhlasen 2x předčasný odjezd ze soutěže ( mám za to, že i bez udání důvodů ) a pořadatelé nedělních soutěží mohou ještě odjet ze sobotní soutěže konané den před jejich soutěží.
Kontrolovat účast na závěrečném nástupu bude mít na starosti Jiří Čech alias Čížek z Neplachovic. A pro lepší přehled při vyhlašování budou vystupovat vždy 4 závodníci z každého bodovaného družstva.

e) volba nové rady extraligy
        nominováni:    
                Pavel Bábík - Vacenovice
                Richard Soldán - Plumlov
                Alexandr Matoušek - Úherce
                Roman Hynčica – Radíkov
                Vlastimil Hynčica – Radíkov
                Karel Gába – Babice
                Jiří Čech – Neplachovice
                Milan Pařil – Nevcehle
                Martin Ponocný – Bašnice

jestliže jsem na někoho zapomněl tak se předem omlouvám

        nová rada Extraligy:    
                    Pavel Bábík - Vacenovice
                    Richard Soldán - Plumlov
                    Alexandr Matoušek - Úherce
                    Roman Hynčica – Radíkov
                    Karel Gába – Babice
                    Jiří Čech – Neplachovice
                    Milan Pařil – Nevcehle

Bližší rozdělení koryt neznám. :) :) :) , ale pravděpodobně místa nejvyšší zůstávají.   
Pozn.: Volba bylo tajná.

f) Exhibiční soutěž na veletrhu v Brně. V sobotu 17.5.2008 má v odpoledních hodinách probíhal exhibiční soutěž na výstavišti v Brně při příležitosti konání výstavy Pyros. Jedná se jen spíše o ukázku požárního útoku. Soutěž je pouze pro zvané družstva, které se v loňském roce umístili do 15. místa v Extralize ČR v PÚ . Soutěž je z malého časového prostoru pro tuto akci pouze v mužské kategorii.

g) Na podzimní schůzi padl návrh na změnu počtu soutěží. Na podzimní schůzi se pouze odsouhlasilo, že se tento návrh bude na jarní schůzi projednávat.
Důvodem proč měnit počet soutěží byl ten, že při sudém počtu soutěží a pravidlu, že poslední závěrečná soutěž bude samostatná vychází ještě jedna soutěž samostatně. Dříve tuto mezeru Vyplnil Pohár Mistrů ve Vacenovicích. Údajně by se měl snad již příští rok opět konat, tak se pouze hlasovalo o tom jestli se vůbec bude schůze dále tímto návrhem zabývat. Hlasováním byl tento návrh zamítnut a soutěží nadále zůstává 14.

h) Předseda rady Extraligy p.Bábík chce během této sezony ukončit předsednictví v radě a najít za sebe adekvátního nástupce. Nějaký kandidáti by asi už byli, ale vše ukáže až čas, kdo by to mohl být.

Schůze byla v průběhu přerušena podáváním obědu v podobě řízku se salátem. :)

Po skončení schůze měla ještě takovou menší poradu nová rada Extraligy a po ní už jsme svižně vyrazili domů.