logo

Rekord Žďárské ligy

Uplynulý víkend jsme se představili na třech soutěžích v požárním útoku. V sobotu u kamarádů ve Žďáru (JH), potom na noční soutěži v Přibyslavicích (TR). V neděli jsme vyrazili na Žďárskou ligu do Netína (ZR)

Ve Žďáru se nám tradičně daří. V loňském roce zde soutěž nebyla, ale předloni zde byl jeden ze závodů Extraligy (4. místo), předtím jsme zde slavili 3x vítězství. V letošním roce jsme na vítězství navázali a pěkným útokem jsme s časem 16,80 (LP 16,74) zvítězili. Druhé místo brali s časem těsně nad osmnáct sousedé z Urbanova (druhý proud 17,4?). Na třetím místě domácí, s myšákem z Plumlova (Urbanova?) na pravém proudu - čas nad devatenáct (LP 17,4?). Ve finále nám prasátko vyfoukli Urbaňáci, s kvalitním časem 16,98. My jsme, díky prostřiku, skončili na druhém místě, za 17,32 (LP 16,73). (I když na druhou stranu, vyhrát sud je někdy lepší než prase :)) Třetí místo opět Žďár 18,17. V ženské kategorii zvítězili přesvědčivě naše děvčata, s časem 17,45. Ve Žďáru bylo jako vždy ohromné množství cen... Je škoda, že si sem nenašlo cestu více družstev.

Následovala noční soutěž na krásné dráze v Přibyslavicích (TR). V loňském roce jsme zde nebyli, ale předtím jsme zde 2x vyhráli. V letošním roce jsme ale měli smůlu. Jurič uklouzl u základny, ale hlavně nám fouklo těsnění pod hlavou a do dvou válců se nám dostala voda. Znamenalo to tedy ukončení útoku a neplatný pokus. Vítězství na noční soutěži brali borci z Petrovic (17,13). Druhé místo Sedlatice (JI) - 17,40. Třetí místo brali se shodným časem Budíkovice a Petrovice B - 17,73.

Nedělní ráno bylo ve znamení oprav mašiny. Hlavní poděkování patří Pajovi, Mlčochovi a Prckovi. Na poslední chvíli se mašina stihla opravit a mohlo se vyrazit na soutěž do Netína. Do Netína s námi bohužel neodcestoval Jurič, který si na noční soutěži natáhl zadní sval a nechtěl riskovat případné zranění - vždyť za týden je již Extraliga! Do Netína jsme tedy přijeli na poslední chvíli. Měli jsme domluveného na půjčení proudaře z Plumlova. Bohužel pravidla Žďárské ligy příliš půjčování neumožňují (borci z Plumlova už byli půjčeni 2x), proto jsme si na poslední chvíli museli půjčovat jinde. Sáhli jsme po Martinovi ze Sedlatic, kterému tímto děkuji. Je vidět, že i když dělá proudař dva spoje na základně, může být extrémně rychlý. No, i když, vedle mě je asi každý rychlý :)). Na start jsme šli tedy jako poslední, kluci vzadu s vodou příliš nečekali, výstřik pod 16 vteřin a výsledný čas 17,09 (PP 16,98) znamenal vítězství a jak hlásil komentátor, rekord Žďárské ligy. Na druhém místě skončili borci z Plumlova, s časem 17,96 (LP 17,93). Třetí místo Sychotín, za čas 18,12 (PP 17,74). Do finále o živé sele postupovalo pět nejlepších družstev. Zvítězili draci ze Sedlatic (s Rohlíkem na pravém proudu), s časem 18,34 (PP 17,20). Druhé místo Plumlov 18,49 (PP 17,07). Třetí ve finále skončili Stanoviště 18,91 (PP 18,21). My díky špatnému naražení a pomalé vodě, s časem 19,73 (LP 18,48) až na čtvrtém místě. Ve finále s námi běžel proud Aleš ze Sychotína, kterému tímto také děkuji.

Úroveň soutěže v Netíně mě opravdu mile překvapila. Celý náběh na asfaltu, perfektně střižený trávník, těžké Litavské terče. Přísní rozhodčí na základně (tak, jak si dávám spojky k sobě na Extralize, tak to tady neprošlo). Hromady jídla a pití... Opravdu pěkná soutěž!


Výsledky Netín ze stránek Žďárské ligy