logo

Jedna babka povídala druhé aneb co se dělo o druhém prosinovém víkendu.

O víkendu ve dnech 7.-9.prosince se konaly takové malé soukromé schůzky v telčských hospodách soutěžních družstev SDH Nevcehle.
Kluci ji měli v noci z pátku na sobotu a bez BAB až na malou chvilkovou výjimku. Holky si ji udělali o 24 hodin později v noci ze soboty na neděli.Muži - noc z pátka na sobotu

Dlouze a složitě plánovaná schůze soutěžního družstva mužů se po dlouhých debatách a návrzích, kde ji uskutečnit, nakonec konala v telčských hospodách. Původní návrhy padaly třeba i takové, že se vyrazí do Jihlavy do Vodního ráje, na motokáry, třískotéka, nějaký ten stripbar a konec bůhvíkde :)). Nakonec se zvolila mírnější varianta, šlo se pouze vyplenit telčské hospody.

Sraz byl domluven na 18:00 u Zelené Žížaly, ale jako první jsem tam dorazil já v půl sedmé a ještě nikdo tam nebyl (standardní stav). Změna nastala a po domluvě s Milkou jsme zapluli do vyhlášené telčské pizzerie. Něco málo před sedmou dorazili i ostatní a už to začalo.

pizzerie

Obsluha z nás byla zprvu mírně zděšena co se bude dít, ale posléze poznala, že to s námi tak zlé nebude. Jako první se ujal slova Jurič a všichni s úžasem poslouchali, jak tráví své dlouhé večery v Brně, kde dokončuje základní hasičský výcvik. Po Juřicovým referátu ze sexuologie nastala debata mezi malými skupinkami. Řešilo se vše možné a nemožné. Debatovalo se o zimní přípravě, co kdo poslal nového a nechutného druhému mailem, co kde nového, o soupeřích na Extralize, hodnotil se Nevcehle Tek a závěrečka a spousta dalších témat. Debata se mezi námi prolínala z jedné strany na druhou a pivo do nás teklo proudem, než ho Milka přerušil první sprškou zelené s heslem: „Sundejte hlavy a nasaďte trychtýře!“. Následovala druhá ode mě. A pak už začaly lítat různé návrhy vzduchem. Kam by jsme ještě mohli vyrazit a podobně.

pizzerie

Náhle následovala další zelená sprcha ani nevím od koho a v tu chvíli přišel asi zlatý hřeb večera. Ani nevím kdo to dokázal zplodit, ale nápad to byl na jednu stranu úžasný, ale na tu druhou ne. Jelikož jsme všichni svobodní a skoro všichni vlastníme nějakou tu ženskou, návrh zněl jasně:
KDO Z NÁS SEDMI SE PRVNÍ OŽENÍ DOSTANE OD KAŽDÉHO SUD KOZLA!
Ten kdo to vyhraje bude v pohodě, ale nevím jak to budou doma vysvětlovat ti ostatní, zvláště když už někteří mají doma i dlouholetější známost. Že Milko? :)) Jiné výsledné návrhy se naštěstí nějak moc neujaly a byly raději v lihu utopeny.

pizzerie

Okolo půl ani nevím kolikáté jsme se přemístili do nedaleké Kavárny (spíše chlastány) „U Anči“, kde jsme náhodou narazili na Myšákovu sestřenici. Dodnes z neznámých důvodů se mi zdá, že jsme tam ani snad nedorazili všichni. :)) Zde už na nás začala působit únava a po nějakém to pivku jsme se už raději rozešli. Skoro všichni jsme směřovali do svých postelí až na nezmary kluky Šebestovi. Ti určitě ještě řádili do pozdních ranních hodin, jak je to u nich zvykem. :))

Z mého pohledu to byla akce docela slušně povedená. Doufám, že z toho někteří neměli druhý den nějaké to trápení. :))


Ženy - noc ze sobotoy na neděli

Jelikož každý měl svou akci uzavřenou pro jakoukoliv jinou veřejnost i jiného pohlaví, tak o tomto babském rokování mám informace jen z doslechu a tak možná budu i chvilkami vymýšlet, ale některá fakta budou pravdivá!

Holky se na tuto akci domlouvaly také poměrně dlouze, ale ne z důvodů toho kam vyrazit, ale kdy se sejít. První dva pokusy byli zavčasu odpískané pro nekompletnost družstva, takže až na potřetí se to vydařilo. Akce se podařila domluvit na sobotu 8.prosince v restauraci Pod kaštany. Narozdíl od kluků mají holky jednu dobrou vlastnost a to takovou, že se všude dokážou sejít včas. Sraz vypukl okolo sedmé hodiny večerní v plném složení. Podávané lihové nápoje nebyli jednotné, jak už to u holek bává zvykem. Někdo se opíjel vínem a někdo pivem. Po několika relativně nezábavných debatách, téměř o ničem (standardní stav u všech žen J ) se nakonec toho co všichni očekávali ujala Jety.

Děj první: Jety minimálně pro příští sezonu KONČÍ !
Toto rozhodnutí oznámila Jety holkám. Důvod? Po letošní svatbě s Vlastou Soukupem se rozhodli si přestavit rodný dům Jety v Nevcehli. Kde při přestavbě bude každá ruka vhod. Takže Vlastík bude tahat cihly a Jety péct buchty na svačinu. :)) Doufejme, že jim půjde práce pěkně od ruky, aby se nám Jety napřesrok vrátila.

Děj druhý: El pro příští sezonu KONČÍ !
Toto rozhodnutí sdělila El hned po Jetym. Důvod? Eliška letos dokončuje studium na vysoké škola v Brně a na konci června bude skládat státnice. Bude potřebovat spoustu času na učení a tak by minimálně přišla o 5 závodů Extraligy a dále neví co přesně bude, tak by holkám nerada něco slibovala.

Děj třetí a čtvrtý: Kdo nahradí Jety a EL ?
Padlo určitě spousta různých jmen kdo by mohl příští rok zasahovat do bojů v Extralize po boku pětice zkušených závodnic. Letos holky běžely některé závody v nekompletní sestavě, tak některá jména už jsou odzkoušená, ale příští rok půjde o celou sezónu, takže není jisté kdo by se mohl objevit. Možná i nějaká nová jména. Pestrost adeptů je určitě veliká od možnosti využití některých kvalitních mladic :)) z Béé družstva Nevcehle až po případné hostování přespolních závodnic. Ale zatím na 100% žádné konkrétní jméno nepadlo, tak nebudu prozrazovat, která už jsem zaslechnul.

Děj závěrečný: Co nadcházející sezona ? ( tento děj je mnou domyšlený )
Zaznělo: Nebudeme nad tím už dnes přemýšlet a na jaře se do toho pustíme naplno, ať ukážeme ostatním, že i se změnamy v sestavě s námi musí počítat na předních místech! A na to se napijem !!! ( nebo tomu aspoň všichni věříme, že to tak bude )

Dále následovala večeře a pijatika se spoustou takových těch nudných babských debat, které málo kterého chlapa zajímají, ale které úspěšně začal narušovat místní „DJ“ svými extra kousky. Ženský zvolili taktiku ústupu do klidnější hospůdky u Zelené Žížaly, kde na sobě nechaly dokonat alkoholové dílo zkázy. Konec odhaduji tak minimálně na druhou hodinu ranní, takže ženský se zase ukázali, že za to umějí taky slušně vzít a dokážou „tu taky něco stihnout! ˝ ( Evky citát Babice 2007 – „ Pojďte, ať tu taky něco stihnem“ :)) )