logo

MČR hry Plamen 2007

4. - 6. července se ve Zlíně konalo Mistrovství ČR hry Plamen 2007. Po letech Vysočinu reprezentovali hasiči z Nevcehle. Naše výprava (jak už psal Milka) byla neslavná a sama jsem z ní byla dost zklamaná ...

První problém přišel už ve středu ráno před odjezdem, když jsme náhodou zjistili, že jeden z členů nemá vůbec zařízenej pas (kvůli potvrzení věku - do 15 let) a tvrdí, že on ho nepotřebuje. Neměli jsme žádnýho náhradníka, naštěstí jsme si vzpomněli na mladší žáky a v 6 hodin vytáhli z postele netušícího Dandu z Urbanova.V 15:30 se začal běhat braňák. Jako jedni z mála jsme měli bohužel jenom jednu pětku a taky jsme na to docela ,,dojeli“. 7 špalíčků nesestřelenejch a nesprávně provedená buzola by nebylo ještě to nejhorší, k tomu nám ale ještě přibyli trestný body za chyby jako nepoznanou topografku a značku hadice přiřazenou k proudnici, neudělaný lodní uzel a celou zdravovědu. Prostě věci, které měli kluci umět už hóóódně dlouho. Takže jsme nemohli být jinak než poslední. A všechny naděje byly pryč. Nemůžeme se ale moc divit po tom našem (ne)trénování….1.místo si zasloužili Lukavice (kraj Pardubický).

Druhý den po snídani v 8:00 začal trénink na PÚ. Na vyzkoušení jednotné mašiny mělo každé družstvo asi 15 min. Ani potom co jsme viděli u některých družstev se nám nálada nezvedla…Ve 13:00 začal slavnostní nástup a ve 14:30 se mohlo začít běhat disciplíny útok a štafeta CTIF. Útok CTIF, na který jsme asi nejvíc spoléhali se ale nepovedl. Při prvním pokusu dlouho zapojovaná koncovka a dlouho vázaný uzel dostaly čas na 51,48s. Druhý pokus nevyšel vůbec. Srážka před tunelem- naštěstí bez úrazu- a dolejvání vody do žebrovky znamenalo 84,01s. V útoku CTIF jsme brali až 6.místo a zlepšení v celkovém pořadí po ZPV. V téhle disciplíně vyhrálo PIPEKO (Středočeský 1) se 43,04s. Zapomnění proudnice u žebříku v jinak dobře zaběhlé štafetě znamenalo 73,98s. V druhém pokusu za čas 72,70s jsme brali 7.místo. 1.místo opět PIPEKO s výborným časem 68, 77s. Po štafetě CTIF jsme tedy byli průběžně na 12.místě. Zbytek dne jsme měli osobní volno.

V pátek od 8 hodin na nás čekal zbytek disciplín. Dopoledne štafeta 4*60 m, štafeta dvojic, jednotlivci a odpoledne závěrečný požární útok.Štafeta 4*60m první pětky s platným pokusem a časem 41,94 s brala 4.místo. Druhá pětka měla pokus neplatný za špatně spojené hadice. Ve štafetě dvojic si družstva dávaly pozor na rozmočenou a bahnitou dráhu a asi proto ani vítězný čas nebyl pod 50sekund. Nám se započítal čas první pětky, ale nepovedený, protože si ,motačovi“ rozmotala kus hadice a musel ji domotat znova. Čas 54,50s byl 5.místo. Po štafetách jsme se posunuli na průběžné 7.místo. Potom přišli na řadu jednotlivci, kdy se umístil jenom Kuba Pelej, zato na nejlepším místě. 12,68s byl pro něj jasný 1. místo. Po obědě se ve 13 hodin mohl začít běhat požární útok. Jednotná mašina a nástřikové terče nám zrovna nešly do noty. Čas 25,22s z prvního pokusu jsme bohužel nevylepšili atak jsme byli až na 7.místě. V celkovém pořadí jsme se umístili až na 7.místě, které nebylo podle našich představ.